Fiyatlar düşmedi işler durdu

Videoyu Aç Fiyatlar düşmedi işler durdu
A
a

Geçtiğimiz haftalarda yapılan ÖTV indirimi nedeniyle ikinci el piyasasında işlerin durduğunu söyleyen oto galeri çalışanları, “İşlerimizde çok bir hareketlilik yok. Çünkü insanlar kararsız durumda. Fiyatlar düşmedi ama işler durdu” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Özel Tüketim Vergisi'nde (ÖTV) geçtiğimiz haftalarda yapılan düzenleme gözleri araç fiyatlarına çevirdi. Düzenleme ile sıfır araçlarda fiyatlar düşerken, ikinci el araç almak vatandaşlarda da fiyatların daha da düşeceği beklentisi oluştu. İkinci el araç satan oto galericiler, ÖTV indirimi nedeniyle işlerinde durgunluk yaşandığını, vatandaşların kafasında soru işaretleri oluştuğunu ifade etti.

İNSANLAR KARARSIZ

İnsanların kararsız olduğunu dile getiren İlhan Öncel, “İşlerimizde çok bir hareketlilik yok. Çünkü insanlar kararsız durumda şu an. Neyin ne olduğunu tam bilmiyorlar. Bazı arabalarda indirim uygulanıyor. O da piyasadaki bazı arabaların değerini düşürecek beklentisi var halkta.  Böyle bir şey söz konusu değil. Birkaç modelde geçerli olduğu için şu anda insanlar bir kararsızlık döneminde. Onun için de çok bir hareketlilik yok. Bazı modellerde değişiklikler var. Ama insanlar kararsız. Hatta işlerimizde durgunluğa sebep oldu bile diyebilirim. İnsanlar her şeyi öğrenecek. Hangi aranalar ne kadar oldu bakacak. Herkes gücünün yettiği arabayı alacak. Çünkü piyasadaki gerçeği görecekler. Okullar açıldıktan sonra normal piyasa değerine döner” diye konuştu.

İŞLER DURDU

İkinci el araçlarda fiyatların düşmediğini fakat işlerin durduğunu söyleyen Bayram Özyurt, “Bir araçta düşüş olmaz. Onu düşünen yanlış düşünüyor. Siz 100 liraya aldığınız bir arabayı bana tekrar 80 liraya verir misiniz? Vermezsiniz. Hiç kimse vermediğine göre bu araçlarda düşüş olmaz. ÖTV’den kaynaklı milletin kafasında bir soru işareti oluştu. İşler durdu. Bu ÖTV’de düşer mi düşmez mi? Herkes yanılıyor bunda. Olmayan arabaya ÖTV indirimi nasıl uygulanıyor biz anlamadık. Galerilerde ikinci el arabalarda düşüş olmaz. Kimse aldığının altına araç vermez. İşler ilerleyen günler açılır” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi