Fiyatlar ikiye katlandı

Videoyu Aç Fiyatlar ikiye katlandı
A
a

Normalleşme süreci ile birlikte yaklaşan kurban bayramı tatili öncesinde kiralık otomobil fiyatlarında artış yaşandı. Fiyatlardaki artışa rağmen yoğunluğa yetişemediklerini söyleyen oto kiralama firması çalışanı Hasan Köle, “Biz şu an araç yok çekiyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1 Temmuz’da başlayan normalleşme sürecinin ardından yaklaşan 9 günlük kurban tatili öncesinde tatile gitmek isteyen vatandaşlar kiralık otomobillere yöneldi. İşlerinde aşırı bir yoğunluk olduğunu ifade eden otomobil kiralayan firmalar ise, yoğunluğa yetişemediklerini, ellerinde araç kalmadığını belirtti.

TALEPLERE YETİŞEMİYORUZ

Taleplere yetişemediklerini söyleyen Celal Arasan, “Şu an aşırı bir yoğunluk var. Belki 500 tane araç olsa gidecek. Herkes tatile gitmek istiyor, herkes tatil yapmak istiyor. Şu an yoğunluğa cevap veremiyoruz. Kurban bayramı tatili de var insanların Pandemiden dolayı sıkılmış hali de var. Hem yerli var hem yurtdışından gelen, Belçika, Fransa gibi ülkelerden gelen müşterilerimiz de var. Şu an aşırı bir yoğunluk var. Taleplere yetişemiyoruz” diye konuştu.
EYLÜLE KADAR DEVAM EDER
Kiralık otomobil fiyatlarının iki kat arttığını belirten Arasan, “Şu anda fiyatlarda artış oldu. Araç fiyatları şu anda ikiye katlandı. Her hafta periyodik olarak zam geliyor. Bu da ne yapıyor kiralık otomobil fiyatlarına yansıyor. Şu anda fiyatlarımız en ucuz 250 TL. Yukarı doğru çıkıyor. 1000 liraya kadar araç var günlük. Yarıya yarıya düştü işler pandemide ama şu an geçen yaza göre işlerimiz bir kat fazla. Şu an araç bulmak imkânsız. Dün İstanbul’dan 20 tane araç getirdik ama yine araç yok. Yetiştiremiyoruz. Bize göre eylüle kadar böyle devam eder. Ağustos sonuna kadar bütün araçlar rezervasyonlu” şeklinde konuştu.

ARAÇ YOK ÇEKİYORUZ

İşlerindeki yoğunluğa dikkat çeken otomobil kiralayan firma çalışanı Hasan Köle ise, “Bir haftadır böyle sadece bayramla alakalı değil. Bayramın da yoğunluğu var ama. Biz şu an araç yok çekiyoruz. Çoğu firmada araç yok şu an. Çok yoğun yani beklentilerimizin üstünde. Normalleşmenin de etkisi var. Tabi yurt dışı kaynaklı biraz da. Bu yıl yurtdışından gelenler fazla. Fiyatlarda çok yükseltme var. Biz uygun verdik ama bir firmaya baktık bugün 9 günlük araca 40 bin TL gibi bir rakam yazıyorlar. Biz de ortalama 300 TL’den başlıyor araçlar, 1000 TL’ye kadar çıkıyor günlük bazda. Genel bir artış var tabi. Sıfır araba fiyatlarında, ikinci el araba fiyatlarında. Geçen sene 96 bin TL’ye aldığımız araçlar bu sene 160 bin TL’ye tekabül etti. Bununla alakalı. Bu yoğunluk yasaklar gelmezse 3 ay daha devam eder” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi