Fuat Çapa NTV canlı yayınında

Videoyu Aç Fuat Çapa NTV canlı yayınında
A
a

Fuat Çapa'nın Eskişehir - Osmanlıspor hazırlık maçı öncesi attığı tweetlerin etkisi sürüyor

Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa'nın Osmanlıspor - Eskişehirspor hazırlık karşılaşması öncesinde attığı tweetler Türkiye spor gündemini sarstı. Fuat Çapa'nın Eskişehirspor'un içinde bulunduğu duruma dair tweetleri üzerine, NTV'de canlı yayınlanan Sporun Not Defteri programına konuk oldu ve Tuğba Dural'ın sorularını yanıtladı.
İşte programda konuşulanlar:

Eskişehirspor'da neler yaşanıyor?

"Bunları yazmak ve söylemek duymak ve okumaktan daha zor. Uzun süredir bu işin içerisindeyiz ve yaşananların içerde kalması gerektiğini çok çok iyi biliyoruz. Bugüne kadar da böyle bir söylemimiz olmadı, yapıcı mesajlar vermeye çalıştık, ancak geldiğimiz nokta çok acı bir nokta. Bu yüzden yaşadıklarımızı gizlemenin bir anlamı yok."

Şehirden destek alınamıyor mu?

"Şehirden destek alınıp alınamaması yönetimsel işler, biz sportif alanda kalmalıyız. Maalesef süreç itibarı ile biz de girmek zorunda kalıyoruz bu işe. Girmezsek yaşam bizim için daha zor."

Eskişehirspor'un büyük camiası destek olmuyor mu?

"Hazırlık maçımıza 8 bin taraftar geliyor. Süper Lig takımlarının hazırlık değil, lig maçlarında bile bu kadar seyircisi olmayanı var. Doğru bir koordinasyon sağlayarak daha iyi işler olabilirdi maddi anlamda."

Lisansı çıkarılamayan futbolcular

"Bu süreç yeni değil, bunu yaşayacağımız uyarısını 2 ay önce yapmıştık. Ancak bizim böyle bir hastalığımız var, hasta son nefesini verene dek kimse harekete geçmez, son ana gelindiğinde ne olacak, ne yapılacak diye hareketlenilir.
2 ay önce, 15 gün önce harekete geçilse belki ilerleme sağlanırdı. Cuma günü serbest kalsalar da arkadaşlarımın büyük kısmı devam edecek bizimle."

Kariyer açısından endişeniz var mı?

"Kariyer açısından hedeflerimiz var, hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Eskişehirspor çok büyük camia, yok olmaması, devam etmesi için gereken fedakarlığı yapacağız. Kendi kariyerimiz, kendi hedeflerimiz için de.
Ayakta kalabilmesi konusunda ufacık bir faydamız bile olsa bu bizi yaşayacağımız şampiyonluklardan çok çok daha önemli olacaktır."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi