Gaye Usluer :”Siyasete Devam Edeceğim”

Videoyu Aç Gaye Usluer :”Siyasete Devam Edeceğim”
A
a

CHP’den istifa eden ve şu an için herhangi bir oluşum içerisinde yer almadığını fakat sürecin karar verme noktasında ilerleyebileceğini söyleyen Gaye Usluer, “Düşünsel birliktelik, benim mevcut siyasette ideolojik olarak durduğum yer, doğrularım, bu minvalde tabi ki farklı görüşmeler var. Ben de siyasete devam edeceğim” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP Parti Meclisi Üyesi, 25. ve 26. Dönem Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, geçtiğimiz günlerde partisinden istifa etti. İstifa etme gerekçesini ve önümüzdeki günlerde siyaset yapmaya devam edip etmeyeceğini konuştuğumuz Usluer, istifa kararının anlık bir karar olmadığını, uzun süre üzerinde düşünülmüş bir karar olduğunu ifade etti. Usluer, “Esasında uzun süreden beri kafamdakilerle olması gerekenler arasında bir çelişki yumağı oluşmuştu ve dolayısıyla bir düşünce süreci geçirdim. Tabi ki 10 yılı aşkın süredir içinde bulunduğum, siyaset yaptığım, beş dönem parti meclisine seçildiğim, artı iki dönem milletvekilliği yaptığım beni onurlandıran ama benim de karşılığını verdiğimi düşündüğüm bir süreci noktalamak, bir düşünsel sürecin bireysel isteklerim, bireysel olmasını arzuladıklarımla mevcut durum arasını bir değerlendirme süreci oldu ve vazgeçtim” diye konuştu.
Mücadeleye Devam Edeceğim
İstifa etmesinin siyasetten uzaklaşacağı anlamına gelmediğine dikkat çeken Usluer, demokrasi mücadelesine devam edeceğini belirtti. Birlikte çalışma noktasında birtakım teklifler olduğunu söyleyen Usluer, “Şimdi bir kere istifa sürecinin istifa etmemin başka bir yolu, seçmek ve bu seçim öncesi bir istifa süreci olmadığına dikkat çekmek isterim. Çünkü bu benim çok uzun zamandır düşündüğüm bir şeydi. Ve zamanlama bu zaman oldu. Ancak sosyal medyadan duyurduğum açıklamamda zaten işaret etmiştim. Benim Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa etmem demek, siyasi hayatımı sonlandırmam ya da bundan sonra siyasetle ilgilenmeyeceğim üniversitedeki görevime öğretim üyesi olarak devam edeceğim anlamına gelmediğine dair bir vurgu da yapmıştım. Çünkü hepimizin özlemi daha aydınlık bir Türkiye, hepimizin özlemi özgürlük, barış, demokrasi. Bunun için çok şey yapılması gerektiğine inanıyorum. Ve yapmak istiyorum. Büyük Türkiye, huzurlu Türkiye, barış içinde Türkiye. Bu mücadeleye devam etmek istiyorum. Tabi ki önümüzdeki süreç siyasette bir şekilde yer alma, siyasi varlığı sürdürme süreci olacak. Şu anda herhangi bir oluşumda olma ya da olmama gibi bir süreç gerçeklemiş değil. Ama farklı alternatiflerde yok değil birlikte çalışalım noktasında. Belki bu süreçte karar verme süreci olabilir. Bunu zaman içinde göreceğiz. Düşünsel birliktelik, benim mevcut siyasette ideolojik olarak durduğum yer, doğrularım bu minvalde tabi ki farklı görüşmeler var. Ben de siyasete devam edeceğim” şeklinde konuştu.
Farklı Mecralara Çekilmemeli
CHP kongresinde Eskişehir delegeleri tarafından desteklenmesi ve sonrasında gelen istifası ile ilgili eleştirilere de yanıt veren Usluer, “Kongre sürecinde farklı farklı birliktelikler vardı ve bizim birlikte olduğumuz arkadaşlarımız kongre sürecinde kazandık hep birlikte. Sonrasında kurultay sürecinde ondan ayrı bir süreç üstelik il başkanımız, il örgütümüz seçildikten sonra ‘Barışlım. Barışalım birleşelim’ dedi. Çünkü kongreler kongrelerin yapıldığı gün biter ve bir partiye aidiyeti olan insanlar ondan sonra her kim seçilirse seçilsin onunla birlikte çalışmaya devam eder, etmek zorundadır. Bundan sonra geriye dönük, ileriye dönük hesap güden varsa bu doğru bir yaklaşım değildir. Bunun altını çizmek isterim. Kurultay süreci ayrı bir süreç. Çünkü kurultay sürecinden hemen önce il başkanımız bir toplantı yaptı. Herkese sordu. ‘Aday olmak isteyen var mı?’ dedi. ‘Adayı olan var mı?’ dedi. Ve sonuçta orada adaylığını açıklayan ki parti meclisi üyesi olmam nedeniyle oradaydım, milletvekillerinin, belediye başkanlarının, herkesin davet edildiği bir toplantıydı. Orada aday olduğunu açıklayan tek kişi bendim. Aday telaffuz eden kimse olmadı. Ama yine de o gün alınan karar imzalanırken il başkanımız dedi ki ‘Gaye Usluer adaylığını açıklamıştır. Destek vereceğiz ama Gaye Usluer dışında da aday olmak isteyen her arkadaşımıza da Eskişehir örgütü ve Eskişehir delegeleri olarak destek olacağız.’ Ancak böyle bir aday çıkmadı kurultayda. Yani il örgütüne, delegelere gelip ‘Ben de adayım’ diyen olmadı. Dolayısıyla süreçleri değerlendirirken farklı mecralara çekmek, gerçek olan dışında olmayan şey üzerinden varmış gibi yorum yapmak doğru değil” ifadelerini kullandı.
Hepsi Benim İçin Kıymetli
Usluer sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Benim istifam konusunda gerçekten bu birlikteliği il başkanımızı, ilçe başkanlarımızı, yönetimlerimizi çok önemsiyorum. Belediye başkanlarımız destek veren ya da vermeyen hepsi benim için çok kıymetli. Bu şehrin yerel yöneticilerinin hepsini çok önemsiyorum. Ama Kazım Başkanla olan bir yolculuğumuz var 2011’den beri. Bu anlamda o yolculuk, o yoldaşlık benim için çok kıymetli. Siyasi yol ayrılabilirse de ideolojik yol çok birbiri ile benzer. Dostluk devam eder, arkadaşlık devam eder. Bunlar farklı farklı mecralardır. Buradan bir hesap süreci oluşturmak, buradan fırsatçılık yapmaya çalışmanın hiçbir gerçek Cumhuriyet Halk Partilinin benimseyeceği, bu fırsatçılığı yapmaya çalışacağı bir zemin olmadığını düşünüyorum.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
Arıman Web reklam
1000
icon
Fahri cangaz 12 Mayıs 2021 02:14

Basra harap olduktan sonra siyasete devam etsen ne olur etmesen ne olur. Bir çuval inciri berbat ettin gaye hanım.

0 0 Cevap Yaz
Songul Geyikci 10 Mayıs 2021 14:47

Sayın kıymetli, Vekilim ALLAH, yolunuzu açık etsin!Sizi sürekli takip, eden biriyim, takdir ederek, severek izleyen hayranınız olarak, aydınlık günler istediğiniz gibi olsun!Ne olur, bana rica etsem ulaşır misiniz, saygılarımı, hurmetlerimi guleryuzlu sevecen Sayın Vekilim arz ederim.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi