Geçim derdiyle karşıladık!

Videoyu Aç Geçim derdiyle karşıladık!
A
a

Vatandaşın ekonomik dar boğazın içinde olduğunu söyleyen Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Kadir Ateş, “Ramazan demek; mahalledeki esnafı, komşuları, akrabaları iftar sofrasında ağırlamak demekti. Fakat bu ramazan, halkımız ramazan sevincini geçim derdiyle karşılamak zorunda kaldı” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Haftalık pazar toplantısında konuşan Saadet Partisi Eskişehir İl Başkan Yardımcısı Kadir Ateş, vatandaşın bu yıl ramazan sevincini ekonomik sıkıntılarla karşıladı. İnsanların eski ramazanları arar hale geldiğini ifade eden Ateş, “Bir zamanlar ramazan demek; kalabalık iftar sofralarında dostlarımız ve sevdiklerimizle bir araya gelmek, huzuru paylaşmak demekti. Ramazan demek; mahalledeki esnafı, sokaktaki komşuları, akrabaları iftar sofrasında ağırlamak demekti. Fakat bu ramazan, halkımız ramazan sevincini geçim derdiyle karşılamak zorunda kaldı. Bırakın iftar davetlerinde misafir ağırlamayı kendileri için bile iftar menüsü hazırlamak külfete dönüştü. Çarşı pazarda sebze ve meyveler taneyle satılır oldu. ‘Avrupa’da meyveyi taneyle alıyorlar’ efsanesi, ülkemiz için ağır bir gerçeklik halini aldı. İnsanımız eski ramazanları, özellikle de ekonomik koşullar yönünden hakikaten arar oldu” diye konuştu.
HERKES ÇOK ÜZGÜN
Vatandaşın pide alamaz hale geldiğini ifade eden Ateş, “Bir aile iftar ve sahur için sadece ikişer tane ramazan pidesi alsa; günlük yaklaşık 30 lira, bir ayda 900 lira! Bu parayı nasıl ve nereden karşılayacak? Yine aynı şekilde tek tek satılan sebzelerin fiyatları, pazar tezgahlarındaki fiyat etiketleri; zorlu bir kışın ardından zorlu bir Ramazan ayı geçireceğimizi gösteriyor.1 domates, 1 salatalık, 1 patlıcan ve 1 biber; bakıyorsunuz toplam 20 lira tutmuş.Tanesi 5 liradan, kilosu 20 liradan az bir şey kalmamış pazar tezgahlarında.Bir esnafımız yazmış sattığı domateslerin üzerine; ‘Maalesef 20 TL’üreten çiftçi üzgün, satan esnaf üzgün, alan ve alamayan vatandaş üzgün ve perişan.Buna sebep olan iktidar ise vurdumduymazlığa devam ediyor” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir