Gel bu hikayede sen de ol

Videoyu Aç  Gel bu hikayede sen de ol
A
a

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB) yazılı açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Kenetleniyoruz tüm gücümüzle yeni destanlar yazmaya ve bu sevdanın gelecek nesillere aktarılmasına. Yarım kalan bir destanın yeni sayfalarının ilk satırlarını yazıyoruz. Gel bu hikayede sende ol, bu davaya omuz ver” ifadelerini kullandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Şehre seslendiler
Geçtiğimiz gün tesislere gelerek hem futbolculara hem teknik kadroya hem de yönetime moral veren Eskişehir Taraftarlar Birliği (ETB) üyeleri, yazılı açıklama yaparak şehre seslendi. Üyeler, Es Es’e gönül verenleri Pazar akşamı oynanacak Pazarspor maçına çağırdı. Yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Babalarımızdan amcalarımızdan dayılarımızdan abilerimizden dinlemiştik; Anadolu ihtilalini, İstanbul dukalığına nasıl başkaldırdığımızı, İstanbul saltanatını nasıl salladığımızı... Son maçta kaçan şampiyonlukları sanki kendimiz yaşamış gibi gözyaşı dökmüştük yıllarca ve en son bizlerde gözyaşlarımızı bıraktık Antalya'da! Radyo kayıtlarından dinlerken Sevilla maçını hergolünde ayağa fırlamış ağabeylerimizin gözyaşlarıyla hüzünlenmiştik. Bir efsaneydi bize anlatılan, Anadolu’nun ilki, öncüsü, yıldızı, ama yarım kalmışı...
Bir ta kımdan çok daha fazlası
Mezarına Eskişehirspor yazdıran hocalarımız oldu bizim. Deplasmana gitmek için evinin kiremitlerini satan sevdalılarımız. Evlendiği gece deplasmana giden abilerimiz anlattı Siyah-Kırmızı aşk yüzünden eşlerini nasıl terk ettiklerini. Oynanmayan maça bilet alanlarımızoldu. Gözleri görmeyen evladına sahada aşkını anlatan babalarımız oldu. Bu bir takımdan çok daha fazlasıydı bizler için.
Bir şehir için oynuyorlar 
Efsane yılları yaşayamayan bizler yeni bir destanın yazılışına tanık oluyorduk. Ancak çeşitli ayak oyunlarıyla Anadolu Yıldızının şahlanması engellendi. Ama bizleri unuttular. Her şeye rağmen vazgeçmeden inandığımız yolda dimdik durduk ve işte bu arma sevdalıları sayesinde hala armamız yaşıyor. Her deplasman daha gür sesle bağırarak "Bunlar hiç mi küsmüyor, vazgeçmiyor" dedirtenler olarak artık tüm görev sadece taraftara düştü. Türkiye'de destan yazan tribünlerimizle beraber Şimdi sahadaki arkadaşlarımız yeni bir destan yazıyor. Vazgeçmeden arkalarında duran koca bir şehir için oynuyorlar. Bu armanın ağırlığını bilerek oynuyorlar, kaybettiğinde değil vazgeçtiğinde yenildiğini bilerek oynuyorlar ve karda kışta, onca soğuğa, yağmura, çamura hatta stada alınmayıp dışarda kalacağını bilerek aldırmadan peşlerinden gelen sevdalıları için oynuyorlar. Artık hep beraberdireniyoruz!
Satırlara tekrar yazmaya başladık
Bizler de yarım kalan efsanenin yarım kalan satırlarını tekrar yazmaya başladık. Evlatlarımıza torunlarımıza anlatmak için, ihtilali tamamlamak için peşindeyiz. Pazar günü hınca hınç dolduralım tribünleri... Pandeminin bizi durduramayacağını gösterelim cümle aleme, zaten kim bizi durdurabildi
ki! Haykıralım sevdamızı. Destek verelim bu şanlı armaya.Cümle aleme gösterelim bu camianın kenetlendiğinde neler yapabileceğini. Yeniden siyah kırmızı olsun bu şehir.
Omuz ver bu davaya
Ey bu renklere ömrünü adamış gönüldaşım! Ey bu armaya gönül veren ama birçok sıkıntıya haksızlığa karşı haklı olarak tepki olsun diye maçlara gelmeyen taraftar! Omuz ver bu davaya, al biletini gel maça. Biz bu ülkenin en büyük taraftarıyız. Biraz değil çok yorulduk ama vazgeçmek
bize yakışmaz. Her yenilgiden daha da güçlenerek kalkan bu şehre yakışanı yapmak boynumuzun borcu. Çünkü sahadabizim kentin çocukları var. Bizim mahallenin, bizim semtin çocukları, bizim tribünün çocukları.
Yeri göğü sarsıyoruz
Bu pazar yeniden diriliyoruz yeniden yeri göğü sarsıyoruz. Her türlü Bizans oyununa rağmen, silinen puanlarımıza verilmeyen kartlarımıza rağmen! Yarım kalan bir destanın yeni sayfalarının ilk satırlarını yazıyoruz. Gel bu hikayede sende ol, bu davaya omuz ver” ifadeleri kullanıldı.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi