GELİNLİKLERE ÖZEL MASKE

Videoyu Aç GELİNLİKLERE  ÖZEL MASKE
A
a

Koronavirüs nedeniyle olumsuz yönde etkilenen esnafların başında gelen gelinlikçilerde hareketli günler başladı. Gelinlikçilik yapan Gülnur Kart, kısmen yoğunluğun olduğunu belirterek bu yıl gelinliklerin yanında maske de ürettiklerini, gelinlerin maskelere yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. 

Koronavirüs nedeniyle pek çok esnaf olumsuz yönde etkilendi. Bu esnafların içinde gelinlikçiler de yer aldı. Gelinlikçilik yapan Gülnur Kart, koronavirüs ile birlikte işlerinde başlayan durağanlığın yaklaşık bir buçuk ay sürdüğünü söyledi. 

YOĞUNLUK BAŞLADI

Kart, “İşlerimizde tabii durağanlık oldu. Ama yine de biz vazgeçmedik. Hazırlıklarımızı yapmaya devam ettik. 1-1,5 ay kadar durağanlık oldu ama yeni yeni hareketlenmeler başlıyor. Ancak müşteriler tabi ki durumdan emin değiller, biz de öyle. Ne yapacağız bilmiyoruz bu anlamda” dedi. Normalleşme sürecinin başlamasıyla kısmen bir yoğunluğun başladığını belirten Kart, “Ama tamamen henüz olmadı. Ama önümüzdeki günlerde bekliyoruz” şeklinde konuştu. Koronavirüs nedeniyle iptal edilen düğünlerle ilgili Kart, “Bazı kızlarımız gelinlik siparişlerini ertelemek durumunda kaldılar. Bazıları da haziran sonu, temmuz, ağustos gibi olan düğünlerimiz henüz ertelenmedi. Düğün salonlarıyla anlaşacaklar, ondan sonra kararlarını verecekler. Biz de ona göre yardımcı olacağız onlara” ifadelerini kullandı. 

FİYATLAR DEĞİŞMEDİ

Fiyat değişikliğinin tamamen esnafın inisiyatifine kalmış bir şey olduğunu vurgulayan Kart, “Bizde değişiklik olmadı. Korona sürecinde bir çok esnaf kapattı. İnşalar işsiz kaldılar, zorluk çektiler. Mobilyaları alındı, evler kiralandı, kiralar ödenmeye devam ediyor. Müşterilerin de durumunu düşünerek her hangi bir değişiklik yapmadık fiyatlarımızda. Kiralık gelinlik fiyatlarımız 2 bin ile 5 bine kadar çıkabiliyor. Satılıklar da 2 bin 500’den 6 bine kadar değişiyor” diye konuştu. Bu yılın trendlerinden de bahseden Kart, gelinliklerin yanında dönemin olmazsa olmazı maske de ürettiklerini, gelinlerin maskelere büyük ilgi gösterdiğini belirterek “Geçtiğimiz sene kabarık, prenses dediğimiz gelinlikler çok modaydı. Bu sene daha çok helen ve A kabarık istiyorlar. Çok aşırıya kaçmıyor kızlarımız artık. Sadelikten yanalar” dedi. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi