GENÇLER SÖZ SAHİBİ OLSUN

Videoyu Aç GENÇLER SÖZ  SAHİBİ OLSUN
A
a

CHP Odunpazarı İlçe Gençlik Kolları başkanlığı 5’inci olağan kongresi dün gerçekleşti. Tek adayla gidilen seçimde mevcut Başkan Mehmet Oğuzhan Demir güven tazeledi. Genel kurulda konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, örgütlenmeye dikkat çekerek “Biz Eskişehir’de gençlerin söz sahibi olmasını sağlamalıyız” dedi.

SAYINIZ ARTMALI
Hasan Polatkan Kültür Merkezinde gerçekleşen genel kurula, CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, İl Başkanı Abdülkadir Adar, Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, Odunpazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Sultan Özçimen, il başkan adayları Recep Taşel, Metin Tomsuk, Ali Ünal ve partililer katıldı.
ÖRGÜTLENMELİYİZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt örgütlenmeye dikkat çekerek şöyle konuştu: “Yeni dönemde daha da genç diyerek, daha da büyüyerek parti gençlik kademesini oluşturmak hepimizin temel hedefi olmalı. CHP gençlik kotası koymak suretiyle zorunlu olarak ana kademede temsiliyete adım atmıştır. Bu gençlerimize ister istemez görev vermenin bir adımıdır. Yüzde 10’luk kota şimdi yüzde 20’ye çıktı. Yüzde 20 de bence az. Gençler bu kotaları dinlemeden parti yönetimine el koymalı. Atatürk ve arkadaşları Kurtuluş Savaşı’na başladığında kaç yaşındaydı? Hesaplayın Atatürk ve silah arkadaşları 30 yaşında dünyayı değiştirecek adımlar attı. Gençlik aslında devrimci dinamizmini hiç kaybetmedi şimdi de kaybetmez. Şehrimizde üç üniversite var. CHP gençliği bu kadar olmamalı. CHP gençliği ciddi anlamda bir güç. Hala 100 yıl önceki kafalarla bu işleri kucaklaştıramayız. Gençlerin beklentilerini yakalamalıyız. Bunu yapacak da gençlerdir. Biz Eskişehir’de gençlerin söz sahibi olmasını sağlamalıyız. Örgütlenmeyi yapmalıyız. Çalışmadan, didinmeden, ezilmeden iktidar olunmaz. CHP şu an iktidarlığa hazır. Bıçak kemiğe dayandı, demokrasi hak getire bitmiş. En ufak muhalefetten bile hırpalanıyorsunuz. İktidarlık örgütlenmeden geçer. Üç üniversitenin üçünde de örgütlenmenin yolunu bulmalıyız. Yeni yönetim de bunu yapacak yapıyı oluşturmalıyız.”
BİZ YAPAMADIK
Milletvekili Jale Nur Süllü de gençlikten umudun büyük olduğunu kaydederek, “Atatürk’ün de dediği gibi bütün ümit gençliktedir. Geleceğimizi kuracak olan sizlersiniz. O nedenle gençliğin örgütlenmesi, özellikle de siyasi partilerde örgütlenmesi son derece önemlidir. Bu ülke bizim. Ülkemiz her yerden güzel hele ki şehrimiz. Bu şehir gençlere büyük fırsatlar sunuyor. Eskişehir gençliğin şehri. Belki zamanında bizler de üzerimize düşeni yapmadık. Siyaset hep belli bir yaş kesimini kapsıyor. CHP olarak bu dönem gençlerimiz var. Bunu örgütlerler desteklememiz lazım. Örgütlerimizi gençliğin isteği gibi şekillendirmemiz gerekiyor. Şahsi olarak söz veriyorum hep yanınızda olacağım” diye konuştu. 
GÜVEN TAZELEDİ
Odunpazarı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Oğuzhan Demir, de destek veren, kongrede kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerini sundu. Demir başkanlığındaki yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: “Sezer Ateş, Ömer Kağan Bircan, Bermal Ceylan, Firdevs Ceren Cihan, Ali Eren Doğan, Umut Eray Havan, Candeniz Göktaş, Zeynep Öykü Karagöz, Burkay Cenker Kaya, Utku Kurt, Halil Sarıgöz, Hatice Şimşek, Mert Toprak, Ali Asgar Yıldırım.” ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi