GENÇLİK MERKEZLERİ 11 YAŞINDA!

Videoyu Aç GENÇLİK MERKEZLERİ 11 YAŞINDA!
A
a

Tepebaşı Belediyesi’nin gençlerin hizmetine sunduğu Gençlik Merkezleri, bu yıl 11’nci yaşını kutluyor. 11’inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikte konuşan gençler, Gençlik Merkezlerinin kendileri için çok faydalı olduğunu söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Her yıl on binlerce genci ağırlayan 19 Mayıs, 29 Ekim ve 2 Eylül Gençlik Merkezleri, gençlerin kentteki en sevdiği mekanların başında geliyor. Gençlik Merkezleri bu yıl 11’inci yaşını 19 Mayıs Gençlik Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle kutladı. Etkinlikte merkez yetkilileri, gönüllü eğitmenler ve gençler yer aldı. Kutlama etkinliğine katılanlar İlyas Ünsal’ın seslendirdiği şarkılarla doyasıya eğlendi. Ayrıca merkezin girişine konulan Tepebaşı Genç Fikirler Panosu’na katılımcılar tarafından duygu ve düşüncelerini ifade eden stickerlar yapıştırıldı.
BULUNMAZ BİR NİMET
Gençlik Merkezleri hakkında konuşan Ali Düzyol, 6 yıldır gönüllü eğitmenlik yaptığını belirterek “Eskişehir’de bulunmaz bir nimet. Birçok ilde bu projeler örnek alınıp, diğer belediyelerin de uygulamaya çalıştığını görüyoruz. 11 yıldır ücretsiz bir şekilde bütün öğrencilerimizin gerek mesleki anlamda gerek sosyal anlamda kendilerini geliştirmelerine olanak sağlanıyor. Mesela yetiştirmiş olduğum öğrencilerden eğitmenlik yapıp meslek haline getirmiş arkadaşlarımız var. Bundan dolayı da gurur duyuyoruz. Tepebaşı Gençlik Merkezlerinin 11’inci yaşını kutluyoruz. 11’inci yaş günü kutlu olsun” dedi.
ŞEHRİMİZE YAKIŞIYOR
Psikoloji Danışmanı Nisa Çakır, “Gönüllü eğitmenlikte ilk senem. Gönüllü olmak benim için çok önemliydi burada. Gençlere yardımcı olmak çok mutluluk verici. Üniversite şehrine yakışır bir hareket. Gençler sadece kendi ilgi alanlarına göre yönlendiriliyor ve bu alanda kendilerini ücretsiz bir şekilde geliştirebiliyorlar. O nedenle çok faydalı görüyorum. Nice yıllar diliyorum. Gençlik Merkezlerinin 11’inci yaşı kutlu olsun” dedi.
ÇOK FAYDALANIYORUZ
Anadolu Üniversitesi öğrencisi İrem Çömlekçi, “Gençlik Merkezleri yaratıcı fikirlerin oluştuğu ve çok yararlı bir yer. Ücretsiz olarak bu kadar eğitim almak bizim için çok faydalı ve biz öğrenciler bu merkezden çok fazla yararlanıyoruz. Bizi gerçekten çok mutlu ediyor. Çok güzel bir merkez ve çok güzel bir düşünce tebrik ederim. Gençlik merkezlerinin 11’inci yaşı kutlu olsun” diye konuştu.
AİLE OLDUM
Defne Turan, “Gençlere ücretsiz bir şekilde eğitim verdiği için çok mutluyum. Kendimi burada buldum. Dışarıda para verip alabileceğim eğitimden daha fazlasını alıyorum. Tepebaşı Gençlik Merkezleri ile aile oluyorum. Nice 100 yaşlara. Umarım daha çok gence ve çocuğa faydalı olur” ifadelerini kullandı.
YILDA 40 BİN GENÇ
Faaliyete başladığı andan itibaren şehirdeki gençlere birçok olanak sağlayan Gençlik Merkezlerinden yılda 40 bin genç faydalanıyor. Gençlik Merkezleri, her yıl bahar, yaz ve güz dönemlerinde 17-35 yaş arasındaki gençler için üç merkezde de eğitim programları hazırlıyor. Yabancı dil, kişisel gelişim, dans, spor gibi birçok alanda verilen eğitimlerin yüzde 90’ı gönüllü eğitmenler tarafından destekleniyor.
GENÇLERE DESTEK
Gençlik Merkezlerinde gençlere verilen hizmetler şu şekilde: “Gençlere birçok alanda eğitimler veriliyor. Sabahları okula giderken sıcak çorba ikramı yapılıyor. Kış aylarında ‘Gel Beraber Olsun’ sloganıyla Ali Rıza Efendi Deneyimli Kafe’de ücretsiz akşam yemeği ikram ediliyor. Yine yaz aylarında çeşitli kurslar verilerek gelişimlerine katkı sağlanıyor. Belirli bir program dâhilinde gençler, Gençlik Merkezlerindeki çamaşır makinelerinden randevu alarak ücretsiz faydalanabiliyor. Psikolojik destek alabiliyor. Ders çalışmak için kütüphane ve çalışma salonlarından ücretsiz faydalanabiliyor. Gençler, internete ve bilgisayara ihtiyaç duyduklarında bilgisayar laboratuvarlarını kullanabiliyor. Gençlik merkezleri tarafından düzenlenen sosyal ve kültürel etkinliklere katılabiliyor. Avrupa Bilgi Ağı Eurodesk’in parçası olan gençlik merkezleri gençlere Avrupa fırsatları hakkında bilgi sağlıyor.” HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi