Genel kurul gündemde yok!

Videoyu Aç Genel kurul gündemde yok!
A
a

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mehmet Şimşek, Esgroup Spor Müdürü Murat Dağtekin’e özel açıklamalarda bulundu. Mayıs sonunda veya Haziran ayının ilk haftasında Mali Genel Kurulun yapılacağı belirten Şimşek, genel kurulun güvenilir bir aday çıkmadığı takdirde gündemlerinde olmadığını ifade etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Öncelik ödemeler
Mehmet Şimşek başkanlığındaki Eskişehirspor yönetimi yeni sezon planlaması ile ilgili çalışmalara hız verdi. 1 Mayıs tarihinde deplasmanda oynanacak Ankara Demirspor maçıyla birlikte sezonunu tamamlayacak takımda, yönetim ilk etapta alacakları geciken futbolcuların paralarını ödemeye çalışacak.
 
TFF’ye başvuranlar var
Kulüpte yaşanan son gelişmeleri Esgroup Spor Müdürü Murat Dağtekin’e değerlendiren Başkan Şimşek, şu anda kadar TFF’ye başvuran bir futbolcunun ödeme tebligatının kulübe geldiğini, birkaç ismin daha TFF’ye başvurduğunu belirterek, “Sanırım 3 veya 4 futbolcunun geciken ödemeleri ile ilgili kulübümüze tebligat gelme ihtimali var. Bu konuda sorun yok. Oyuncularımıza zamanı geldiğinde ödemelerini yapacağız. Şu anda kaynak arayışımız devam ediyor. Para bulduğumuz taktirde tüm ödemeleri yapacağız” dedi.
 
Mali Genel Kurul olacak
Göreve devam etme yönünde kararı aldıklarını ve gündemlerinde genel kurul olmadığını da aktaran Başkan Şimşek, “Tüzük gereği 20 Mayıs tarihinden sonra Mali Genel Kurul yapmak zorundayız. Kulüp muhasebesi
gerekli çalışmaları yürütüyor. Türk futboluna baktığımız zaman Eskişehirspor kulübünün korkulacak bir borcu yok. Şuanda 240 Milyon TL’ye yakın bir borcumuz gözüküyor. Tabi ki 50-60 milyon TL gibi bir paraya bu borç kapatılır.
 
40 Milyon TL’lik borç kapatt ık
Sorunlu birçok FIFA dosyasını çözüme kavuşturduk. Görev süremiz içinde 40 milyon TL gibi önemli bir borcu kapattık. Kur farkından dolayı borcumuz geçtiğimiz yılki rakamda duruyor. Bir önceki yıl Euro 9 TL idi, şimdi 16 TL. Euro bazındaki acil borçları kapatmasaydık bu borç sanırım 300 milyon TL’yi bulurdu. Bundan sonraki süreçte de bulduğumuz kaynaklarla yabancı dosyaları öncelikli olarak kapatmaya çalışacağız.
 
50-60 milyona tüm borç kapanır
Korkulacak bir kulüp değiliz. Dediğim gibi 50-60 milyon TL’ye borç kapanır. Bu para şehir için o kadar büyük bir miktar değil. Sanayisiyle, ekonomisiyle bir çırpıda bu borç kapatılabilir. Kulübün önünü açma, yeni yönetimlerin aday olabilmesi için bu sezon büyük fedakarlıklar yaptık. Borcun azalması için bulduğumuz tüm kaynakları FİFA dosyalarına ve önemli indirim yapan futbolcu alacaklarına harcadık.
 
Sadece günü kurtarmadık
Sadece günü kurtarma veya sezonu kurtarmanın hesaplarını yapmadık. Tüm çabamız kulübü yönetilebilir, yeni adayların çıkacağı cazip bir kulüp haline getirmek içindi. Koltuk sevdalısı değiliz. Her fırsatta söylüyorum. Kulübümüze gerçek anlamda hizmet edecek adaylara her zaman kapımız açık. Farklı hesaplar peşinde koşanlara ise izin vermeyeceğimizi söylemek istiyorum. Bugün gelinen noktada kulübümüz içinde bulunduğu ekonomik kriz, transfer yasağı ve son anda çözdüğümüz puan silme, küme düşürme dosyaları yüzünden zor bir süreç geçirdi.
 
Yola öz evlatlarımızla çıktık
Altyapıdan yetişen, bir buçuk sezon akademi liglerinde top oynamamış kendi öz evlatlarımızla çıktığımız
yolda, maalesef 3. Lige düştük. Bunun için camiamızdan özür diliyoruz. Taraftarlarımızla birlikte verdiğimiz onurlu mücadelede yalnız kaldık. Şehir armasına sahip çıkmadı. Bugün Eskişehirspor ile birlikte seçilmişler, atanmışlar, sanayisiyle birlikte küme düştü.
 
Düştüğü yerden kalkmasını bilir
Eskişehirspor elbet düştüğü yerden kalkmasını bilir. Yeter ki şehir farkına varsın bir armanın bir kenarından tutsun. Geçmişte bunu yaşadık. Küme düştük fakat birlik-beraberlik sayesinde kenetlenerek tekrar ayağa kalktık. Bizler şanlı armanın tekrar ayağa kalkması için mücadelemize devam edeceğiz. Yılmayacağız. 3. Ligde de yönetim olarak yolumuza devam edeceğiz.
 
Güvenilir bir aday çıkmadığı takdirde
Bu yüzden güvenilir bir aday çıkmadığı sürece gündemimizde genel kurul kararı almak yok. Mayıs sonunda veya Haziran ayının ilk haftasında Mali Genel Kurulu yapacağız. Ardından yeni sezonun hazırlıklarına başlayacağız. Allah yardımcımız olsun. Tek temennim şehrin artık gerçekleri görmesi ve en önemli değeri ve markasına sahip çıkması” ifadelerini kullandı.
 
 
 
 
 
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir