Gerçeklerle örtüşmüyor

Videoyu Aç Gerçeklerle örtüşmüyor
A
a

Memur ve memur emeklisine yapılan zam oranları hakkında konuşan Türkiye Kamu Sen Eskişehir İl Temsilcisi Haydar Urfalı, “Yapılan zammı hayal kırıklığı olarak değerlendiriyorum. Türkiye’nin gerçekleriyle örtüşmeyen rakamlar var karşımızda” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Memur ve memur emeklisinin maaşına 2022’nin ilk altı ayı yüzde 5, ikinci altı ayı yüzde 7, 2023’ün ilk altı ayı yüzde 8, ikinci altı ayı yüzde 6 ve enflasyon farklarından oluşan zam yapıldı. Yapılan zam oranını hayal kırıklığı olarak değerlendiren Türkiye Kamu Sen Eskişehir İl Temsilcisi Haydar Urfalı, “Türkiye Kamu Sen olarak biz hep şu çağrıyı yapıyorduk: İşverenin karşısında güçlü bir görüntü vermemiz lazım. Bu çağrımızı her toplu sözleşme görüşmesinde ifade ediyorduk. Burada Memur Sen, bu çağrımıza olumlu karşılık verdi. Birlikte işverenin karşısına çıkma kararı verildi. Ortak bir metne ulaşıldı. Bu metinde 91 ortak taleple işverenin karşısına çıkıldı. Geldiğimiz noktada en son pazar günü görüşmelerde bir kilitlenme noktası oldu Türkiye Kamu Sen açısından. Daha önce üzerinde uzlaşıldığı söylenen bazı hususların son metinde yer almadığı görüldü” diye konuştu.
GERÇEKLERLE UYUŞMAYAN RAKAMLAR
“Türkiye’nin gerçekleriyle örtüşmeyen rakamlar var karşımızda” diyen Urfalı,“Geçmiş toplu sözleşmelere göre oransal olarak daha iyi ama Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlarını, gerçeklerini yansıtmayan rakamla karşılaştık. Türkiye’nin bütçesinin büyüdüğü ifade ediliyor. Biz de bu büyümeden refah payımızı istiyoruz. Ama sürekli olarak şunu da dile getiriyoruz: Enflasyon oranında yapılan zam, sıfır zamma eşittir. Çünkü enflasyonu hep geriden takip ediyoruz. Ve bu açıklanan TÜİK’in enflasyonu. Piyasanın enflasyonu değil. İnsanları ilgilendiren mutfaktaki, okul giderlerindeki, ulaşımdaki enflasyon. Dolayısıyla bu Türkiye’nin gerçekleriyle örtüşmeyen bir sonuçla karşı karşıyayız. Bunu kabul etmemiz de mümkün değil” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi