Geri adım atmayacağız

Videoyu Aç Geri adım  atmayacağız
A
a

TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Neşet Aykanat, “Bizlere nasıl saldırırlarsa saldırsınlar savunduğumuz değerden geri adım atmayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanının iktidara geldiği günden bu yana kamu kurumu niteliğindeki emek ve meslek örgütlerine tahammülsüz olduğunu söyleyen TMMOB İl Sekreteri Aykanat, “Daha önceki yıllarda özelleştirme uygulamalarına karşı çıktığımız, kentsel mekanlarımızı koruduğumuz, barışı savunduğumuz için kurumlarımızı hedef alan Cumhurbaşkanı, bu sefer de insan haklarını ve laikliği savunduğumuz için bizi tehdit ediyor. Her şeyden önce şunun altını  çizmek isteriz ki Cumhurbaşkanının meslek örgütlerini hedef alan açıklamaları, antidemokratik ve otoriter bakış açısının yansımasıdır. Kendisi dışında hiçbir görüş ve anlayışa tahammülü olmayan kendi fikirlerini anayasadan ve hukuktan üstün gören bu anlayışın ve pratiklerinin demokrasiyle bağı kalmamıştır” dedi.
İNAT VE GAYRETLİYİZ
Meslek örgütlerine müdahale etmeye çalışıldığını ileri süren Aykanat, “Bizler biliyoruz ki AKP’nin rahatsızlığının asıl nedeni toplumsal olanı koruma yolundaki inadımız ve gayretimizdir. Bizlere nasıl saldırırlarsa saldırsınlar savunduğumuz değerden geri adım atmayacağız” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi