GIDA SEKTÖRÜ ÇOK GÜÇLÜ

Videoyu Aç GIDA SEKTÖRÜ ÇOK GÜÇLÜ
A
a

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir’deki gıda sanayinin dördüncü büyük sektör olduğunu belirterek, “Çalışan sayısına göre sektörel dağılıma baktığımızda da ikinci sırada yer alıyor” dedi.

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) tarafından her hafta bünyesinde farklı meslek gruplarını bir araya getiren Genişletilmiş Meslek Komiteleri Toplantılarının 5’incisi Eskişehir’deki gıda sektörü üreticilerinin katılımıyla yapıldı. ESO’nun 3’üncü ve 4’üncü Grup Meslek Komitesi üyelerinin oluşturduğu gıda sektörü üreticileri toplantıda sorun ve önerileri mercek altına aldı.
SAYI ARTSIN
Toplantının açılışında konuşan ESO Başkanı Kesikbaş, sektörü değerlendireceklerini belirterek “Şehrimizdeki gıda sektörü dördüncü büyük sektör. Çalışan sayısına göre sektörel dağılıma baktığımızda da ikinci sırada yer alıyor. Sektörümüzün gelişimi için çalışmalar yapmalıyız. Eskişehir’de Odamız üyesi de olan birçok önemli gıda markası var. Ancak bu sayıyı arttırmak zorundayız” diye konuştu.
ÜRETECEĞİZ
Üreticilerin karşılaştıkları problemlerin değerlendirilmesi gerektiğini belirten 3.Grup Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Özgür Yayla, “Meslek komitelerinin etkin bir rolü üyelerimizden geri bildirim alıyor olmamızdır” diye konuştu. 4.Grup Meslek Komitesi Başkanı Özgür Özdemir de “Her şartta üretmeye devam ediyoruz” dedi. Yapılan değerlendirme konuşmalarından sonra toplantıya katılan gıda üreticileri sektör içerisindeki sorun, ihtiyaç ve önerileri değerlendirdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi