GİRİŞİMCİLİK GELİŞECEK

Videoyu Aç GİRİŞİMCİLİK GELİŞECEK
A
a

Anadolu Üniversitesi ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

KOSGEB tarafından girişimcilere çevrim içi eğitim verilmesini amaçlayan protokolü Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal ve KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt imzaladı.
İSTİHDAMIN BEL KEMİĞİ
Küçük ve orta ölçekli sanayicilerin üretimde, istihdamda ve ihracatta bel kemikleri olduğunu vurgulayan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, “Bu proje var olan iş birliğimize yeni bir boyut kazandıracak ve hem Türkiye’de hem de yurtdışında girişimciliğin gelişmesi ve ilerlemesi, küçük ve orta ölçekli işletmelerimizin giderek büyümesi konusunda yürütülen çalışmalara katkı sağlayacak. Bu iş birliği için KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, eğitimleri hazırlayan Prof. Dr. Zafer Erdoğan ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
ETKİNLİĞİ ARTACAK
Anadolu Üniversitesi ve KOSGEB arasında girişimcilik eğitimlerinin çevrim içi yürütülmesine dair bir protokol imzalandığını aktaran KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt ise, “Bu protokolle beraber İngilizce ve Arapça olarak hazırlanacak olan bu girişimcilik eğitimleri vasıtasıyla eğitimlerin yurt dışına açılması için bir adım atmış olacağız. Bir noktada bu girişimcilik eğitimleri üniversitelerde girişimcilik derslerinde referans olacak. Yurt dışında KOSGEB muadili başka kurumlarla görüştüğümüzde bu eğitimlerin kendi dillerinde de verilmesi konusunda istekler olduğunu gördük. Bu açılımı yaprak KOSGEB’le birlikte diğer ülkelerde de ülkemizin ve çalışmalarımızın etkinliğini arttıracağız” dedi. İHA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi