Göçmen kuşlara ev sahipliği yapıyor

Videoyu Aç Göçmen kuşlara ev sahipliği yapıyor
A
a

Seyitgazi ilçesindeki Kunduzlar baraj gölü, her yıl olduğu gibi bu yıl da ilkbaharla birlikte göçmen kuşlara ev sahipliği yapıyor.

Akin mahallesindeki baraj gölü, ilkbahar aylarının gelmesi ile dünyanın çeşitli yerlerinden daha sıcak bölgelere göç eden farklı kuş türlerine dinlenme, barınma ve üreme yeri oldu. Göl çevresine akın akın gelen kuşlar, ilkbaharla birlikte yeşeren bölgede güzel görüntüler oluşturuyor. Çevrede yaşayanlar ve her yıl yaşanan göçü bilenler, kuşların eşsiz güzelliğini görebilmek, görüntü ve fotoğraf alabilmek için bölgeye geliyor. Yağışların bol ve bereketli geçmesi sonucu baraj sularının köye yaklaşması eşsiz bir doğa güzelliği sunuyor. Baraj sularına inen, kalkan ve beslenen kuşlar ise insanların hafızasında doyumsuz bir görsel şölen sunuyor.

Kunduzlar baraj gölünün göçmen kuşlara ev sahipliği yapmasını önemseyen yöre halkı, bunun yörenin tanınmasına büyük katkı sağladığını belirtiyorlar. Kuşların korunup barınma ve beslenme kaynaklarının yok edilmemesi için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen çevre sakinleri, yöre insanının bu konuda duyarlı olduğunu belirterek herkesi bu doyumsuz kuş cennetine beklediklerini belirttiler.(İHA)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi