Gömü Afyon’un vitrini oldu!

Videoyu Aç Gömü Afyon’un vitrini oldu!
A
a

ES TV’de canlı yayınlanan Haber Masası programına konuk olan Emirdağ ilçesine bağlı Gömü Beldesi Belediye Başkanı Hakkı Tekin, “Bugün Gömü Afyon’un vitrini oldu.Cumhuriyetin kazandığı topraklardan bu tarafa doğru o günlerde çok mücadele ettik” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ES TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Haber Masası programı ilçelerin nabzını tutmaya devam ediyor. ESGROUP Genel Koordinatörü Ali Baş’ın hazırlayıp sunduğu Haber Masası programıAfyonkarahisar’ın Emirdağ Gömü beldesindegerçekleşti. ES TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan programda Ali Baş’ın konuğu Emirdağ GömüBeldesi Belediye Başkanı Hakkı Tekin oldu.
MÜCADELE ETTİM
Emirdağ İlçesine bağlı Gömü beldesinin 1994 yılında belediyeye kavuştuğunu anımsatan Beldesi Belediye Başkanı Hakkı Tekin, 6 dönemdir aynı görevi yürüttüğünü belirterek, “AK Parti adayı olduktan sonra MHP ve DYP adaylarına karşı yarıştım. Aday olmak ayrı şey başkan olmak ayrı şey, eğer ki aday oluyorsak ölümüne mücadele edeceksin kaybetmemek için ne yapılması gerekiyorsa onu yapmak gerekiyor. Bir siyaset var, birde ilmi siyaset var o da ne yapılması gerekiyorsa 6 dönem üst üste belediye başkanı oldum.Türkiye genelinde Melih Gökçek vardı. O gitti ben kaldım başkan olarak başkada yok”dedi.
GÜMÜŞ VEYA BRONS OLSUN
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu’nun Orman Bakanlığı görevi sırasında kendisine altın kemer hediye etmesini anlatan Tekin, “Televizyon seyrederken Melih Gökçek 5 dönem üst üste Belediye başkanı oldu. Baktım mazbatasını alırken bir altın kemer verdiler ona ben onu gördüm bende Ankara’da ve Afyon’da nerede toplantı varsa dedim ki,Melih Gökçek 5 dönem üst üste belediye başkanı oldu diye ona altın kemer verdiler, onunki 5 ise benimki de 5,onun altınsa benim gümüş, bronz olsun ben de istiyorum derken derken,Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu tarafından ve ekibi milletvekilleri tarafından bana altın kemer verildi” diye konuştu.


YARDIMCI OLUYORLAR
Milletvekilleri ve bakanlarla arasının iyi olduğunu ifade eden Başkan Tekin, “Ama milletvekillerinde benimle arası iyi olacak çünkü Ankara İzmir yolu buradan geçiyor onlar da günlük buradan gelip geçiyorlar. Zaten onun için tabii ki onlarla aramız iyi oluyor.Biz alacağız, biz alıyoruz, veriyoruz, istiyoruz ve onlar bize her konuda yardımcı oluyorlar” dedi.
BELEDİYE BİNASI YOKTU
Belediye başkanlığı görevine seçildiği sırada ilçenin durumundan bahseden Tekin, şunları söyledi: “Beldemde ben 1994’te belediye başkanı oldum ama bir ilçede bir beldede hazır kurulu beldede bir belediye başkanı gider bir belediye başkanı gelir.Ama kurulu düzen intizam vardır, muhasebecisi vardır,yazı işleri vardır, zabıta ekibi vardır. Bir de hiçbir zorluk çekmez başkan belediye yabancı ise bile elemanları kendi işini kendisi zaten yapar ama ben 1994’te belediye başkanı oldum memurum yok, müdürüm yok, yerim yok, binam yok.Yalancı pehlivan gibi dolaşıyorum.Bugün Gömü Afyon’un vitrini oldu.Gelirken de görürsünüz zaten Cumhuriyetin kazandığı topraklardan bu tarafa doğru o günlerde çok mücadele ettik.”
YENİ OKUL YAPTIRDIK
Gömü Beldesindeki okul durumundan söz eden Başkan Tekin, “1994’te tabii ki eski okulumuz vardı. Sıfır bir ilköğretim okulu yaptırdık.Bunun yanında da bir ortaöğretim okulumuz Sayın Veysel Eroğlu Bakanımız tarafından Osmanlı Ortaokulu isminde bir okulumuzda yapıldı. Bugün kasabamda bölge trafiğimiz var,bugün sağlık ocağımız var,aile hekimimiz var, hemşiremiz var, doktorumuz var 112’miz var ve tüm kasaba halkıma TOKİ sözü verdim ve 80 tane TOKİ yaptırdık. Türkiye genelinde de ilk defa böyle bir TOKİ yapıldı.Neden Türkiye geneli diyorum çünkü TOKİ yapılması için yeri gösteriyoruz kat kat kat kat çıkıyor.Benim TOKİ’ler 500 metrekare burada 500 metrekare orada,aralı aralı girdiler  oldu. Sayın Bakanımızın sayesinde oraya TOKİ’yi başlattık 500 metrekare içinde bir TOKİ herkes garajını bahçesinde yapıyor. Çok muazzam oldu.Şimdi ikinci TOKİ müracaatı gündeme geldi o da bir iki aya başlayacaktır.”
HER İŞE KOŞTUM
Bu dönem daha çok gurbetçilerin geldiğini ifade eden Başkan Tekin, “Benim nüfusun 6 bin 500, 7 bine kadar çıktı. Ama o kişiler de Avrupa’da gördüğü hizmeti bende istiyorlar. Ben de kimseyi üzmedim herkesin işini A’dan Z’sine kadar koştum. Herkesin köpeğinin ayağından dikeni çıkarmak için mücadele ediyorum ve kimseyi de kırmıyorum” dedi.
ALTYAPIDA EKSİK YOK
Altyapından söz eden Tekin, “Gömü kasabasında en ince sokaklarına varasıya kadar altyapı bitmeyen, üst yapı bitmeyen hiçbir yerim kalmamıştır. Hiçbir Gömülünün ayağı çamura değmez” ifadelerini kullandı. Gurbetçilerin beldeye katkısını anlatan Başkan Tekin, “Örneğin 112 yapalım dediğimde Sayın Valimde vardı. İl sağlık müdürü dedi ki ‘Başkanım sıfır bir ambulans alırsa buraya bir 112 kurarız.’ Ben gurbetçilerime müracaat ettim. Gurbetçilerim kanalıyla sıfır bir ambulans aldık. Aldıktan sonra 112’ye hibe ettik ve 112’de Gömü kasabamıza kuruldu” diye konuştu.
SORUNLARIMIZI ÇÖZÜYORUZ
Gençlerin birçoğunun Avrupa’ya gittiğini ifade eden Başkanı Hakkı Tekin, “Burada kalanlarEskişehir’de eczacı fabrikası var ve bunun yanında mantar fabrikası var. Mesela bugün kireç fabrikasında çalışıyor,hastanede, postaneden, nüfusta yani Emirdağ’ında her birimlerde Gömülü vardır”dedi İlçedeki ekonomik durumdan söz eden Tekin, “Fabrikamız yok; arpa, buğday, meyve ve sebze yaparlar.Bunun yanı sıra Avrupa’nın da katkısı var. Hısım, akrabasına her konuda yardımcı oluyor. Kurbanda olsun bayramda olsun her kişinin maddi ve manevi sorunu varsa hemen ardında birbirlerini sorunlarını çözüyorlar” ifadelerinde bulundu.
İŞİMİZE GELENE VERECEĞİZ
İstanbul ve Bursa’dan yatırım yapmak için gelen şirketlerden bahseden Gömü Belediye Başkanı Hakkı Tekin, “Bazı şirketler geldi tekstil  fabrikası şirketleri geldi. 100 kişi,150 kişi çalıştırırız bize bir yer göster dediler.Gösterecek yerimiz olmadığından hemen bundan 1-2 ay önce ihalesini yaptım.Tekstil fabrikasının temelini attık. Birkaç günden beri devam ediyor çalışmaları. Tekstil fabrikası yapacak kişiler yerini görmeye geldiler. Tabi ki biz işimize gelene vereceğiz.En azından 150 kişiyi çalıştıracak kapasitede olan bir kişiyle sözleşme yapacağız.Biz sözleşme yapınca belediye olarak binayı yaptığımız için biz o kişilere kiraya vereceğiz” diye konuştu.
BAŞKANLARLA ARAMIZ İYİ
Diğer belediye başkanlarıyla ilişkilerinden söz eden Tekin, “Hepsi ile aram iyi.Şimdi bu insanların birbirinden samimi olmaları bu beşer işleri şans yaklaşımları insanın yaratılışında varsa olur. Yoksa kuyma ile kuyu sulanmaz.Bizim herkeslearamız iyi, her konuda yardım açıyoruz. Bugün Emirdağ Belediye Başkanı Serkan bu oyuncuyu arıyorum, bana herhangi şu makine lazım şu herhangi bir işimiz olduğu zaman emrin olur başkanım diyor. Hiçbir lafımızı da ikiletmiyor. Örneğin başka belde belediyeleri de olsa herhangi bir hafriyat arabaları falan lazım olsa onlardan da istiyoruz. Onlar da bize gönderiyorlar” dedi.

DOSTLARIMIZ VAR

Eskişehir ile ilişkilerinden söz eden Başkan Tekin, “Eskişehir’e tabi gelip gidiyoruz. İller Bankası biliyorsunuz Eskişehir’de.İş icabı da Eskişehir’e gelip gidiyoruz. Eskişehir’de bizim Sebahattin Tetik gibi dostlarımız var.Hatta beni Eskişehir Odunpazarı’na davet etmiştir.Bizim Sebahattin de istediği halde bir türlü nasip olup gidemedik Eskişehir’in tamamı hısım akraba, eş dost” diye kaydetti.
ÇOK BEKLİYORLAR
Gömü Belediye Başkanı Hakkı Tekin, “Gurbetçileri tekrar geri dönmeye başladılar ve gümrükte duyuyoruz çok kalabalık oluyorlar,çok bekliyorlar, geç saat bekledikleri oluyor.Bunun için sağ selim yurtlarına varıp işler başı yapmalarını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi