Gözyaşları Türkiye ile silindi

Videoyu Aç Gözyaşları Türkiye ile silindi
A
a

Ukrayna’dan gelen yüzlerce aile Eskişehir’de Doğan Aslanbey’de kalıyor. Aileler ve çocukları burada tüm imkanlardan yararlanıyor. Kötü günleri geride bıraktıklarını söyleyen aileler Cumhurbaşkanı ve Türk milletine teşekkür ederken, gözyaşlarının Türkiye ile silindiği ifade ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Rusya’nın işgaliyle birlikte Ukrayna’dan Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan aileler ve çocukları savaşın izlerini silmeye çalışıyor. Eskişehir Doğan Aslanbey KYK yurdunda da 545 Ahıska Türkü, 81 Kırım Tatarı, 9 Gagavuz Türkü ve 24 Ukraynalı olmak üzere toplam 660 kişi kalıyor. Aileler ve çocukları burada tüm imkanlardan yararlanabiliyor. Psikolojik destek başta olmak üzere, özellikle çocuklarda savaşın bıraktığı izler çeşitli etkinliklerle en aza indirgenmeye çalışılıyor. Resim, Müzik, spor gibi etkinliklerin yer aldığı KYK yurdun savaşın mağduru çocuklar gün boyunca keyifli vakit geçiriyor. Türkiye’de olmaktan mutlu olduklarını söyleyen aileler ve çocukları gözyaşlarının Türkiye sayesinde silindiğini söyleyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Türk milletine teşekkür etti.
KÖTÜ GÜNLERİ GERİDE BIRAKTIK
Hasan Milezoğlu, “Sağ olsun Türkiye milletine bizi ellerini açıp karşıladılar. Allah binlerce kez razı olsun. Yatağımıza, yemeğimize, içmemize her şeyimizle ilgileniyorlar. Çok güzel karşıladılar. Biz onları onlarda bizi çok seviyorlar. Kötü günler çektik. Allah kimseye çektirmesin. Biz kötü günleri geride bıraktık. Buraya geldiğimize çok sevindik.”
TÜRKİYE SAĞ OLSUN
Radihan Çahalov, “Türkiye’miz sağ olsun, yardımcı oldu. Ailemizi, çocuklarımız  o savaştan kurtardılar. Çok sıkıntılar çekiyorduk, çocuklar korkuyordu. Çok kötü şeyler gördük. Türkiye sağ olsun bize sahip çıktı. Burada çok rahatız. “
ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜ GÜLÜYOR
Feyzul Asker, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Türk milletine çok teşekkür ediyoruz. Böyle bir zamanda ahvalimizi görüp bizi buraya kabul ettiler. Bizim orada göz yaşlarımız vardı, acılarımız vardı. Buraya geldiğimiz zaman Türkiye sayesinde bizim gözyaşlarımız silindi. Bizi burada çok sıcak karşıladılar. Çocuklarımızın burada yüzleri gülüyor”
BURADA MUTLUYUZ
15 yaşındaki Mikail Mirsalov, “Alışmak zor oldu ama artık alıştık. Çok memnunum. Burada mutluyuz. Çeşitli aktiveteler yapıyoruz. Aynı zamanda öğretmenler geliyor ve bize der veriyorlar. Her şey çok güzel gidiyor.”
ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİ YARIM KALMASIN
Nevriye Mirsalov , “Hepinizden Allah razı olsun. Bizi buraya getirdiler, sahip çıktılar.  Cumhurbaşkanımız sahip çıktı. Biz herkesten razıyız. Benim bir ricam var.  Çocuklarımızın eğitim konusunda destek olmalarını istiyorum, eğitimlerinin yarım kalmasını istemiyorum.”

 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir