GRİPLE KARIŞABİLİR!

Videoyu Aç GRİPLE KARIŞABİLİR!
A
a

İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde Anadolu Üniversitesi (AÜ) ve Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) yönetici ve çalışanlarına ‘Koronavirüsten Korunma Tedbirleri’ başlıklı bilgilendirme semineri online ortamda gerçekleştirildi.


22 ve 23 Eylül’de online ortamda gerçekleştirilen bilgilendirme seminerine ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, AÜ yetkilileri, İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzman Dr. Aslı Melek Zeytin ve Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Uzman Dr. Ahmet Mamur’un katılımıyla gerçekleştirildi.
DETAYLI BİLGİLENDİRME
Koronavirüsten korunma tedbirleri konu başlığıyla düzenlenen online toplantıda İl Sağlık Müdürü Bilge, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzman Dr. Zeytin ve Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Mamur akademisyenler ile katılımcılara iş yerlerinde koronavirüsten korunmaya yönelik alınabilecek tedbirleri detayları ile birlikte anlattı. Kontrollü sosyal hayat, grip aşısı yaptırmanın önemi ve zamanı hakkında bilgilerin aktarıldığı seminerde alınacak önemler, salgının kontrolünde semptom takibinin ve semptomu olanların sağlık merkezlerine yönlendirilmesinin önemi vurgulandı.
ÖZELLİKLERİ BENZİYOR
İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge, her iki üniversiteyle online ortamda gerçekleştirilen bilgilendirme seminerinde katılımcılara grip hakkında bilgiler aktararak grip belirtileri ile Covid-19 belirtilerinin benzer özellikler göstereceğini maske, mesafe ve hijyen konularında ki hassasiyetin devam etmesi, takılan maskenin, kontrollü sürdürülen sosyal hayatın ve titizlikle uyulacak hijyen kuralların kişileri Covid-19 ile gripten koruyacağını belirtti. Online seminer katılımcıların Covid-19 ile grip hakkındaki soruların cevaplanması ile son buldu. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi