Güler’den meslek lisesi vurgusu

Videoyu Aç Güler’den meslek lisesi vurgusu
A
a

ETO Başkanı Metin Güler, TOBB’un desteklediği proje okullarından biri olan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki kontenjan başarısında şehrimizdeki odaların ve borsanın katkısı olduğuna dikkat çekti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin işbirliği protokolü kapsamında yer alan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kontenjan başarısı hakkında değerlendirmede bulundu. Güler değerlendirmesinde, “ TOBB, Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB ETÜ arasında imzalanan protokolle ülkemizdeki 113 meslek lisesi için işbirliğine gidildi. Bu işbirliğiyle iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi ve meslek liselerinin çağın niteliklerine uygun hale getirilmesi amaçlandı. Bu hedefle Eskişehir’deki Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de işbirliği kapsamına alındı. Ne mutlu ki bizlere, şehrimizdeki TOBB’a bağlı odalarımızın ve borsamızın da katkısıyla Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kontenjan dolululuk oranı yüzde 100’e ulaştı” ifadelerini kullandı.
Ara eleman yetiştirilmesine katkı sağlamaktan mutluluk duyuyorum
ETO Başkanı Metin Güler değerlendirmesinde, Türkiye’deki meslek liselerinin kontenjan doluluk ortalamasının yüzde 77 olduğunun altını çizerek, “Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kontenjan dolululuk oranı yüzde 100’e ulaşmasında pay sahibi olmaktan, meslek liselerimizin eğitim kalitesinin geliştirilmesine ve gençlerimizin meslek edinmeleri için yönlendirilmesine katkı sağlamaktan mutluluk duyuyorum. Nitelikli ara eleman yetiştirilmesinde meslek liselerimizin çok önemli bir rol üstlendiğine inanıyor, TOBB’un mesleki eğitimi alanında işbirliği yaptığı okullardan biri olan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni tercih eden öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi