Gümüş: "Öncelikle Hedefimiz Kırsal Bölgedeki Kalkınmaya Hız Vermek"

Videoyu Aç Gümüş: "Öncelikle Hedefimiz Kırsal Bölgedeki Kalkınmaya Hız Vermek"
A
a

İl Tarım Ve Orman Müdürü Gümüş İlk Ortak Akıl Ve İşbirliği Toplantısı’Nı Ziraat Odalarıyla Gerçekleştirdi

Göreve yeni başlayan Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, öncelikle hedeflerinin kırsal bölgedeki kalkınmaya hız vermek olduğunu ifade etti.
Gümüş’ün başkanlığında ilçe ziraat odası başkanları ile toplantı gerçekleştirildi. İlk olarak ilçe ziraat odası başkanlarının sorun, görüş ve önerilerinin dile getirildiği toplantıda daha sonra konuşan Gümüş, tüm sektörlerde olduğu gibi tarım sektöründe de girdileri azaltmak, verimi ve karlılığı arttırmak, çevreyi korumak, uluslararası rekabette maliyetleri düşürerek pazar kaybetmemek adına akıllı tarım uygulamalarını kullanmanın son derece önemli olduğuna dikkat çekti. Gümüş, ziraat odalarıyla daha yakın iş birliği içerisinde olmak istediğini de ifade etti. Eskişehir tarımını daha üst seviyelere taşıyacak planlar ve geliştirilebilecek projeler hakkında ziraat odası başkanlarına bilgi veren Gümüş, bu tip toplantı ve organizasyonların bundan sonra da yoğun bir şekilde devam edeceğini belirtti.
Gümüş, toplantı sonunda Eskişehir’de tarımın kalkınması için yapılacak olan her türlü plan ve programın titizlikle takip edileceğini de sözlerine ekledi.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi