Gün olur hesabı sorulur

Videoyu Aç Gün olur hesabı sorulur
A
a

Odunpazarı Belediyesi tarafından Uğur Mumcu’nun ölüm yıldönümü nedeniyle Uğur Mumcu Parkı’nda anma töreni düzenlendi. Törende konuşan Başkan Kurt, “Umudumuzu, gelecekteki güzel günlere olan inancımızı yitirmeden, mücadele etmeye devam etmeliyiz. Gün olur bunların hesabı sorulur” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı Belediyesi tarafından Uğur Mumcu’nun 29’uncu ölüm yıldönümü nedeniyle Uğur Mumcu Parkı’nda anma töreni düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törene Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri ile birçok vatandaş katıldı.

İNANCIMIZI YİTİRMEYELİM

Törende konuşan ve Uğur Mumcu’nun katillerini lanetlediğini söyleyen Başkan Kurt, “29 yıldır Uğur Mumcu’nun katillerini bulamayan devlete ‘Katilleri ne zaman bulacağız?’, ‘Ne zaman bu konunun üzerine gideceğiz?’ ya da ‘Bu konuda hiçbir işlem yapılmayacaksa dosyayı neden kapatıyorsunuz?’ diye soruyoruz. Tüm bunlara rağmen umudumuzu, gelecekteki güzel günlere olan inancımızı yitirmeden, mücadele etmeye devam etmeliyiz. Gün olur bunların hesabı sorulur. Gün olur bunların nedeni, niçini ortaya çıkarılır ve Türkiye o aydınlık günlere kavuşur. Bu günlerin yakın olduğuna inanıyorum. Bu günlerin çok yakında tekrar Türkiye’nin aydınlık geleceğini aydınlatacağına inanıyorum. Bu inancımızı hiçbir zaman yitirmeyelim. Burada insanlar eksi 10 derecede bile hala direniyorsa, bu umut tükenmez. O tükenmeyen umut bizleri aydınlık günlere kavuşturacak. Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti oluncaya kadar mücadelemizi sürdürmek zorundayız. Ben bu inançla, Uğur Mumcu’yu ilk günkü gibi saygıyla, sevgiyle anıyorum” diye konuştu.

YAZDIKLARI HALA GÜNDEMDE

Uğur Mumcu’nun katillerinin 29 yıldır bulunamadığına dikkat çeken Recep Taşel, “Demokrasiyi içselleştirmiş, düşünceyi ifade etmenin önündeki engelleri kaldırmak için çok uğraşan, araştırmacı bir gazeteci idi. Yaptığı araştırmalar aslında Türkiye’nin ne yazık ki bir gizli dönemini ortaya çıkarmakta çok faydalı oldu. Aradan 29 yıl geçmesine rağmen yazdıkları hala gündemdedir” şeklinde konuştu.

GÜVERCİN UÇURDULAR
Konuşmaların ardından Odunpazarı Belediye Tiyatrosu Oyuncuları Hüseyin Demir ve İpek Uzkalan Uğur Mumcu’nun ‘Sesleniş” adlı şiirini okudu. Ardından da anma törenine katılanlar, Uğur Mumcu’nun suikasta uğradığı aracının bulunduğu kaideye kırmızı karanfil bırakarak, barış güvercinleri uçurdu.MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir