Günü kurtarmadık kulübü yaşattık!

Videoyu Aç Günü kurtarmadık kulübü yaşattık!
A
a

Eskişehirspor Başkan Yardımcısı Fatih Baturaygil, spor servisimize yaptığı açıklamada, “Haziran’daki kongrede aday değiliz. Bir buçuk yıllık görev sürecimizde günü kurtarmaya değil kulübü yaşatmaya çalıştık. Amacımız kulübü yaşatıp zamanı geldiğinde güvenilir insanlara bırakmaktı” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Aday değiliz

Haziran ayında yapılacak seçimli genel kurulda aday olmayacaklarını belirten Baturaygil, “Biz kulübü yaşatmaya geldik insanlar farklı şeyler bekledi. Asıl amacımız hep unutuldu. Büyük paralar bulunmadan hedefe gidilmez. Geldiğimizde Euro 6 TL’ydi şimdi 10 TL. FIFA dosyaları çözülmeden kulübün önü açılmaz. Bu çok net” diye konuştu.

 

‘Bırakmayın’ diyorlar

“Takımın sahaya çıkması mucize” diyen Baturaygil, “Kamuoyuna paylaşamadık yaptıklarımızı. Bu önemli bir eksikti bizim adımıza. Müthiş bir dedikodu var ama insanlar işin aslını bilmiyor. 250-300 milyon borcu sırtımıza verip ‘Hadi yapın’ dediler. Şehir takıma arkasını dönmüş. Biz bu şehrin çocuklarıyız. Armanın ağırlığını biliyoruz. Para bulduk, ödeme yaptık, dosya kapattık. Kulübü yaşatmaya çalıştık. Şimdi aklı başındaki insanlar ‘bırakmayın’ diye destek veriyor” dedi.

 

Ne yapıyorsunuz diyen olmadı

“Bu kulübü yaşatmak inanın kolay değil” diyen Baturaygil, “Kimseye şampiyonluk vaat etmedik. Yaşatmaya geldik. İtibarı ayakta tutmaya çalıştık. Görev süremizde 16 milyon TL para bulduk. Bu çok ciddi bir para. Düşünün kulübün geliri sıfır. Şehirdeki büyükler el atsaydı farklı olurdu. Şehir takımı görmezden geldi. Kulübün kapısından giren olmadı. Ne yapıyorsunuz diyen olmadı. Yaşanan Koronavirüs pandemisi de işin cabası. Türlü olumsuzluklar içinde kulübü gücümüz yettiğince ayakta tutmaya çalıştık” şeklinde konuştu.

 

Kendimizi ifade edemedik

Kamuoyuna kendilerini iyi ifade edemediklerini itiraf eden Baturaygil, “Evet haklısınız bu konuda eksik kaldık. Bir basın sözcümüz olsa iyi olurdu. Kulübün içinde bulunduğu durumu her fırsatta dillendirmek istemedik. Bu konularda çok konuşup ‘Ağlıyorlar’ imajı vermek istemedik. Kulübün itibarını düşürmeyelim dedik. Ama bazı konuları çıkıp söyleseydik daha iyi olurdu” dedi.

 

O güne dönsek yine gelirdik

Bir buçuk yıl öncesine kongre salonuna dönülse bugünleri yaşayacağınızı bilseniz yine göreve gelmek ister miydiniz? Sorusu üzerine Baturaygil, “O güne geri dönsek yine gelirdik. Ceza evinden liste yapıldı. Sebzeciler pazarcılar adaydı. Bunlar ağrımıza gittiği için aday olduk. Bir gün öncesinden yönetime gireceğimden haberim yoktu. Günü kurtarmaya değil kulübü yaşatmaya çalıştık. Hep aklımızda bu vardı” diye konuştu.

 

Var’ı yollamak hataydı

Baturaygil, “İlhan Var’ı yollarken hata yaptık. Farklı futbol oynatıyordu. Futbolculara kimle çalışmak istiyorsunuz diye sorun. Hepsi İlhan Var der. Bu takıma her takımı yenebileceklerine inandırdı. Alan daraltmaları öğretiyordu. Alimi ile Hamed kadroya giremiyordu İlhan Var’la çok farklıydılar. Bandırma, Keçiören ve Menemen maçlarında galibiyetler uzatma dakikalarında kaçtı. Adana Demirspor deplasmanında 69’uncu dakikaya kadar 1-0 öndeydik ” dedi.

 

5-6 maç kazanırdık

Başkan Yardımcısı Baturaygil, “Eskişehirspor taraftarı stadyuma gelmeyince büyük etkilendik. İlhan Var ile taraftar buluşsaydı 5-6 maç kazanırdık. Samsun maçında locada taraftar vardı. Kafa kafaya oynadık. 1-0 kaybettik” ifadelerini kullandı.

 

Futbolcular şikayetçiydi

“Cengiz Hoca’nın içerde problemleri vardı” diyen Baturaygil, “Yardımcılarıyla problemleri vardı. Bir de çok farklar yedik. Sezon başı Mustafa Özer’i bir maçta 6 gol yedi diye yolladık... Kişiliği karakteri müthiş bir insan ama diyalog konusunda sorunlar vardı. Futbolcular da şikâyetçiydi” dedi.

 

Whatsapp grubundan çıkarttı

Baturaygil, “Cengiz Hoca Evrensel ve Yasin hocayla da problem yaşadı. Hürriyet Gücer’i göreve geldikten sadece bir gün sonra Whatsapp grubundan çıkarttı. Bu nasıl bir ego? İnsanlar konuşuyor ama biz bunları yaşadık. Hürriyet 5 bin TL maaşla duruyor burada” diye konuştu.

 

Tek kurtuluş Nebi Hatipoğlu 

Genel Kurul’da aday olmayacaklarını yineleyen Baturaygil, “Bu kulübün tek kurtuluşu Nebi Hatipoğlu. Hesap kitap yapıyordu ama birilerinin destek vermesi lazım. Arkandayız demesi lazım. ‘Nebi Başkan istemiyor’ algısı var ama yanlış. Kulübü düzgün insanlara teslim etmek istiyoruz. Keşke Sinan abi (Özeçoğlu) gelse. Amacımız doğru birisine teslim etmek” dedi.

 

Aday çıkmamasının nedeni…

Yeni gelecek yönetimin öncelik vermesi gerektiği konuya parantez açan Baturaygil, “Kim gelirse gelsin öncelik FIFA dosyası olmalı. Biz tüm FIFA dosyalarını 1 milyon 400 bin Euro’ya indirdik. Ancak bir başkası gelse bu rakam 6 milyon Euro olur FIFA’da dosyaları olan isimler bir başka adayı duyunca indirime gitmiyor. Parasını sonuna kadar istiyor. Zaten aday çıkmamasının en büyük nedeni bu” diye konuştu.

 

Alacaklarımı bırakıyorum

‘Alacaklarını aldılar o yüzden bırakıyorlar’ söylentilerine cevap veren Baturaygil, “Bunlar bizi o kadar üzüyor ki. Bizim buraya gelme gayemizi kavrayamayan insanlar ileri geri konuşuyor. Şunu ilk kez belirteyim. Ben şahsi alacaklarımı bırakıyorum. Almayacağım. Benim gibi düşünen birkaç arkadaşım daha var. Biz Eskişehirsporluyuz. Kulübe zarar vermek isteyen belki de son insanlarız” dedi.

 

Küme düşme kalkabilir

Play-Out konusunda konuşan Baturaygil, “Henüz netleşen bir şey yok. TFF’den aldığımız bilgilere göre birkaç ihtimal var. Hatta bunların içinde küme düşmenin tıpkı geçen seneki gibi kalkması gündemde. Bir diğer ihtimal Play-Out. Bu konularda TFF bir karar verecek. Biz de bu kararı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

HABER: AYTAÇ ERSOY

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi