GÜVENLE TÜKETİN

Videoyu Aç GÜVENLE TÜKETİN
A
a

Büyükşehir Belediyesi’nin Korona ile Mücadele Eylem Planı kapsamında Eskişehir'in en önemli simgelerinden biri olan ve vatandaşların severek tükettiği Kalabak Suyu için de çeşitli önemler alındı. Düzenli olarak ilaçlama yapılan Kalabak Tesisleri’nde ayrıca saka araçları da düzenli olarak ilaçlanıyor.


Korona virüste salgının her geçen gün artması nedeniyle Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Mart ayı başında aldığı kararları uygulamaya devam ediyor. Bu kapsamda uzun süredir Kalabak Tesisleri’ndeki düzenli dezenfeksiyon çalışmaları, suların vatandaşlara ulaştırıldığı saka araçlarında da başladı. Kalabak suyu üretimine dair herhangi bir sıkıntı olmadığını belirten Kalabak yetkilileri, hem personelin hem de vatandaşın sağlığı düşünülerek birçok önlemi hayata geçirdiklerini ifade etti.
DEZENFEKTE EDİLİYOR
Yetkililer “Günlük 60 bin damacana 140 Kalabak Suyu aracı ile Eskişehirlilere ulaşıyor. Bu kapsamda belediyemizin aldığı önlemler çerçevesinde Kalabak Tesisilerimizde de önlemlerimizi arttırdık. Her sabah üretim başlamadan erken saatlerde üretim sahasında, yemekhanelerde, giyinme odalarında, toplantı salonlarında ve en önemlisi laboratuvarımızda dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriyoruz. Ayrıca personellerimizin de kişisel temizliklerini sağlaması için farklı noktalara el dezenfektanları yerleştirdik. Çeşitli eğitimler, afişler ve broşürlerle personelimizi bilinçlendiriyoruz. Eskişehirliler suyumuzdan yana gönlünü ferah tutsun: Sağlık Bakanlığının öngördüğü tüm kriterler ve önlemler dikkate alınarak, sorunsuz ve güven içerisinde suyumuzu halkımıza ulaştırıyoruz” diyerek vatandaşların Kalabak Suyunu güvenle tüketebileceğinin altını çizdi.
NUMUNE ALINIYOR
Damacanaların Sağlık Bakanlığı yönetmeliği gereği 70 derece sıcaklıkta otomatik makinelerde yıkandığını belirten yetkililer, tesislerde el değmeden üretim yapıldığına dikkat çekti. Hem sudan hem de dolu damacanalardan numuneler alarak her gün fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik su analizlerinin yapıldığını belirten ESKİ yetkilileri, İl Sağlık Müdürlüğü'nün de rutin kontrollerini yaptığını ifade etti. Yetkililer ayrıca dağıtım araçlarında da düzenli olarak dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiğinin altını çizdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi