Güzellik salonlarına sıkı denetim

Videoyu Aç Güzellik salonlarına sıkı denetim
A
a

Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri son yıllarda sayıları artan güzellik salonlarına yönelik denetimlerini artırdı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

 

 

Yapılan denetimlerde güzellik salonlarının sağlık koşullarına uygunluğu, çalışma belgeleri olup olmadığı kontrol edildi. Ayrıca, iş yeri açma ve çalıştırma yönetmeliğine uygunluğu, mesleki iş yeri hijyen ve temizliği, düzeni, steril kurallara uygunluğu kontrol edildi. İş yerlerinde yapılan denetimlerde, kurallara uymadıkları tespit edilen iş yeri sahiplerine gerekli uyarılarda bulunularak eksiklerin bir an önce giderilmesi konusunda da yazılı olarak ihtar verildi.

SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN UYARI

Tepebaşı Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü de konu ile ilgili bir açıklama yaptı.  Açıklamada, “Çağımızda kadın-erkek herkesin genç, güzel ve bakımlı görünmek istemesi güzellik merkezlerine olan talebi oldukça artırmaktadır. Lazer epilasyon, botoks ve dolgu gibi işlemler basit görünmesine rağmen tıbbi uygulamalar olup, ehil ellerde ve uygun ürün kullanılarak yapıldığında doğru sonuçlar sağlamaktadır. Bu uygulamaların konunun uzmanı olamayan kişiler tarafından yapılması, uygulama sırasında uygun olmayan, hatta sağlığa zararlı, ucuz ürünlerin kullanılması geri dönüşü olmayan sonuçları da beraberinde getirmektedir. Bunun yanında uygulama yapılan merkezin hijyenik koşulları da doğru sonuçlara ulaşmak ve enfeksiyonlardan korunmak açısından önemlidir” denildi.(HM)

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi