17 gündür bulunamadı!

Kategori: Güncel - Tarih: 14 Nisan 2022 09:32
17 gündür bulunamadı!

Alpu ilçesinde 28 Mart gecesi meydana gelen ve 2 iş yeri ile 6 aracın kundaklandığı olayın failleri hala bulunamazken CHP Milletvekili Utku Çakırözer, kundaklama sonrası işyerleri zarar gören esnafa geçmiş olsun ziyaretinde bulundu

Alpu ilçesinde 28 Mart gecesi gerçekleşen kundaklama sonucu çıkan yangınlarda iki iş yeri ile 6 araç hasar gördü. Yangınlar sonrasında bir iş yeri tamamen yanarken, bir traktör ile pikap ateşe verildi, 2 araç kundaklandı.
 
ESNAFA ZİYARET
CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Alpu Belediye Başkanı Gürbüz Güller ve beraberindeki heyet ile kundaklama sonrasında iş yerleri hasar gören bölge esnafını ziyaret etti, Alpu halkına geçmiş olsun dileklerini iletti. Bölge halkı yaşanan olayın ardından tedirgin olduklarını söylerken, sorumluların bir an önce yakalanmasını istedi.
 
SORUMLULAR YAKALANMALI
Çıkan yangınlarda iş yerleri hasar gören Necmi Var ve Melih Zeybek’i ziyaret eden Çakırözer, “Bu kundaklama olayı hem Alpu’da, hem de Eskişehir’de hepimizi üzdü. 2 iş yerinden birinde yüzbinlerce lira hasar var. Ürünlerin tamamı yanmış durumda. Alpulu hemşehrilerimize bir kez daha geçmiş olsun. Bu yangınlarda dükkanı hasar gören esnafımız için devlet destek sağlamalı” dedi.
 
TEDİRGİN ETTİ
Çakırözer geçmiş olsun ziyareti sonrasında Alpu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü de ziyaret ederek olaya ilişkin bilgi aldı. Yaşanan olayın ardından bölge halkının tedirgin olduğunu aktaran Çakırözer, “17 gün önce gerçekleşen bu olay bölgede hemşehrilerimizi, esnafı tedirgin etmiş durumda. Bu üzücü ve kaygı verici olayın failleri bir an önce bulunarak adalete teslim edilmeli” ifadelerini kullandı.
 

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/17-gundur-bulunamadi--212191.html