Biz irademizi ortaya koyduk!

Kategori: Güncel - Tarih: 14 Nisan 2022 09:05
Biz irademizi ortaya koyduk!

Hasan Polatkan Havalimanı’ndaki uçuş sorununun çözülmesi hakkında konuşan AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Hasan Burgaz, “Sonuç olarak Eskişehir’de iktidarın temsilcileri iradelerini ortaya koydular. Gerekli bütün girişimleri yaptılar” dedi.

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Hasan Burgaz ile Şehir Gazetesi KöLe Yazarı Vedat Celal Alp, ES TV’de canlı yayınlanan Açıkça programının konuĞu oldu. ESGROUP Genel Koordinatörü Ali Baş’ın sorularını yanıtlayan Burgaz ile Alp, Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanındaki son gelişmeleri değerlendirdi.
 
BİR DAYATMA YOK
Hava yollarına yönelik hangi şehri seçeceği konusunda bir dayatma yapılmadığını belirten AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Hasan Burgaz, “Zaten alternatif olarak orası onlara makul geliyor. İkincisi buraya uçuşlar olduğu esnada biliyorsunuz askerimiz var, askeriyeden izin ile alakalı olarak bazen havada 2-3 tur ya da anında nebiliyor. Yani o anki trafik müsaitliği, simdi bundan dolayı da alternatif yol olarak orayı seçiyorlar ama daha sonrasında tabi ki büyük bölümünün Zafer’de kalmak üzere buraya aktarılıyor” dedi.
 
ESKİSİ GİBİ OLACAK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Vahdettin Köşkü’nde gerçeklesen toplantıyı hatırlatan Burgaz, “Konuşulan konular ve Cumhurbaşkanımızın tavrı noktasında Cumhurbaşkanımız, Ulaştırma Bakanlığına ulaşıyor ve havalimanında hiçbir kısıtlama olmadan ve eskisi gibi devam etmesi talimatını verdi. Cumhurbaşkanımızın oradaki haber metnine iyi bakarsanız eskisi gibi olması noktasında bir talimatı oluyor. Bunun yanında tabi ki sevindirici bir haber de sadece havalimanı degil, Seyitgazi-Kırka yolu. Bunu daha önce milletvekilimiz Emine Hocamız zaten söyledi. Kırka yolu 2022 yatırım planına alındı ve ilk 15 kilometre bu yıl içerisinde başlanacağını, Alpu ve Sarıcakaya yollarını da başlanacağını ilettiler. Sunu da atlamadan geçmeyin Allah için Nabi Hocamız görüşmeden önce de MKYK Üyemiz Burhan Sakallı, MKYK toplantısı sonrası o da Cumhurbaşkanımıza bu konuyu arz ediyor” ifadelerini kullandı.
 
30’A YAKLAŞACAK
Burgaz, “Sonuç olarak Eskişehir’de iktidarın temsilcileri bir şekilde, burada iradelerini koydular. Gerekli bütün girişimleri yaptılar. Havalimanı su an için bu 2 uçuş diyorduk; Nisan ayı 12’sinden sonra su an için 6 uçak gözüküyor. Mayıs ayı için 13, Haziran 14, Temmuz 18. Bu rakamlar Ağustos’a kadar eski rakamlara gelecek zaten. Bunlar su an alınan veriler. Bu uçuşlar daha önce 40 uçuştu. Tabi ki bu uçlar belki 30 bandına çok rahat yaklaşacaktır. Ama hani 1-2 uçuş değil yani. Sonuçta buradaki iradenin de yapmış olduğu çaba takdire sayandır. Biz bu noktada da; yani havalimanı ile alakalı artık bir sorun yaşayacağımızı, kamuoyunun önüne geleceğini tekrardan düşünmüyoruz açıkçası” seklinde konuştu.
 
GİRİŞİMLER DEVAM EDECEK
Hasan Polatkan Havalimanının teknik altyapısının ve alanlarının büyütülmesi hakkında konuşan Hasan Burgaz, “Bundan sonra da yapılacak çalışmalar özellikle 2022 sonu ve 2023 basında bu havaalanının daha konforlu, daha stabil bir hale gelmesi noktasında gerek milletvekillerimiz,
gerek il başkanımız olsun gerek bakanlık bünyesinde olsun bu tür girişimler devam edecek. Tabi yani havaalanı açıldı ya simdi artık sunu yapmalıyız biz de buna, bak kendimi eleştiriyorum özeleştiri olarak, Zafer Havalimanı’nın konforunda bir havalimanının gelişmesi artık elzemdir. Onun da geliştirilmesi bugün kulesinin olmasa daha farklı pistinin uzaması, yolcu giriş çıkışlarındaki güvenlik noktalarının revize edilmesi buna zaten o bakanlık görüşmelerinde bizzat görüşüldü ve bunların da çalışmaları noktasında mutabık kalındı” dedi. Burgaz, daha rahat daha yaşanabilir bir şehre ulaşma noktasında ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.
 
UMARIM KURTULURUZ

Şehir Gazetesi Köse Yazarı Vedat Celal Alp ise, “Ben bastan söylediğim gibi kimileri rahatsız olup, itiraz etse de, Eskişehir’in burada kastım da sadece iktidar olan partinin milletvekilleri değildir, Eskişehir’i sahiplenmesi gerekenler aynı zamanda seçilmiş belediye başkanları da her partiden milletvekilleridir, esnaf odalarıdır, sanayi odalardır. Bunların ne yazık ki Eskişehir’in yeterince sahiplenmediği düşüncesindeyim. Umarım Eskişehir bu sahipsizliğinden kurtulur” diye konuştu.
 

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/biz-irademizi-ortaya-koyduk--212190.html