Büyükerşen ile İmamoğlu arasında flaş diyalog

Kategori: Güncel - Tarih: 28 Aralık 2021 10:09
Büyükerşen ile İmamoğlu arasında flaş diyalog

İmamoğlu’na Cumhurbaşkanlığı'na yazdığı şikayet mektubuna hükümet kanadından tepki geldiğinin hatırlatılması üzerine, “Yılmaz Büyükerşen ağabeyime dedim ki mektup yazmak ne zamandır suç oldu bu topraklarda” dedi. Ardından Büyükerşen'in kendisine, "kalem arkadaşlığı iyidir" dediğini söyledi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu görüşmesinin ardından basının karşısına çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı’na yazdığı şikayet mektubu hakkında Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile arasında geçen diyaloğu anlattı.

 Kalem arkadaşlığı iyidir
Gazetecilerin soruları yanıtlayan İmamoğlu, “Yılmaz Büyükerşen ağabeyime dedim ki mektup yazmak ne zamandır suç oldu bu topraklarda” yanıtını verdi. Ardından Yılmaz Büyükerşen’in kendisine, “kalem arkadaşlığı iyidir” dediğini söyledi.

Kılıçdaroğlu ile buluştular
CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı Ankara’da bir araya geldi. Başkanlar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüştü. 
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada,  “Cumhuriyet Halk Partili Büyükşehir Belediye Başkanları olarak Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun önderliğinde bir araya geldik. Güzel ülkemiz için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/buyukersen-ile-imamoglu-arasinda-flas-diyalog-209513.html