Büyümek için yatırım şart

Kategori: Güncel - Tarih: 15 Kasım 2019 15:26
Büyümek için  yatırım şart

Eskişehir Sanayi Odası’nda (ESO) gerçekleşen toplantıda İleri Verimli Milli Endüstrisi (İVME), İstihdam ve Yatırım kredileri değerlendirildi.

Toplantıda Halkbank Kurumsal ve Ticari Pazarlama Daire Başkanı Dursun Ali Kılıçlı, Vakıfbank KOBİ Bankacılığı Pazarlama Başkanı Tevfik Erpek ile Ziraat Bankası Girişimci Şube Bankacılığı Bölüm Başkanı Nurullah Bakır Eskişehir iş dünyasının sorularını cevapladı.
GÜVENLİ LİMAN
İhracatın ülke kalkınmasında anahtar rol oynadığını söyleyen ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, birçok ülkeyi dolaştıklarını ve ihracat için çabaladıklarını vurgulayarak, “Şirketlerimizi güvenli limanlarda tutmaya çalışıyoruz. Bu anlamda gerçek kahramanlar Türkiye’nin sanayicileridir. Ama bunun yanında bankalarımızda Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası bize çok destek verdi” diye konuştu. İş dünyasına bankaların verdiği destek süresinin ve önümüzdeki yıl projeksiyonun merak edildiğini dile getiren Kesikbaş, “Şimdilik uygun faizli uygun fırsatlar var. Birkaç ay sonrasını bilmiyoruz ama bugünü değerlendirmek gerekiyor” dedi.
ZORLUKLAR ATLATTIK
Toplantı da 3 banka adına açılış konuşması yapan Vakıfbank KOBİ Bankacılığı Pazarlama Başkanı Tevfik Erpek, “Çok kolay bir dönemden geçmedik. Birlikte önemli zorluklar atlattık. Zor dönemlerde ekonominin yükünü sırtlandık. Bu bizim görevimizdi. Bunu yapmak için bu bankalar bize emanet edilmiş durumda” ifadesini kullandı. Sahip oldukları tüm imkânları reel ekonominin emrine sunduklarından bahseden Erpek, “Özellikle imalat ve ham madde sanayine, ithal ikamesi yapanlara bütün gücümüzle destek olmaya çalışıyoruz. İVME Finansman Destek Paketi’yle reel sektöre 30 milyar TL finans sağlanması hedefiyle yola çıktık” dedi.
YOĞUN KATILIM
Toplantıya Halkbank Bölge Kredi Tahsis ve Yönetimi Bölüm Müdürü Murat Temur, Halkbank Bölge Koordinatörü Yücel Örnek, Halkbank Bölge Ticari ve Kobi Pazarlama Bölüm Müdürü Serkan Durgut, Vakıfbank Ticari Bankacılık Pazarlama Başkanı Ahmet Yılmaz, Vakıfbank KOBİ Bankacılığı Pazarlama Başkanı Tevfik Erpek, Vakıfbank Eskişehir Bölge Müdürü Yunus Ayten, Ziraat Bankası Girişimci Şube Bankacılığı Bölüm Başkanı Nurullah Bakır, Ziraat Bankası Girişimci Satış Yönetimi 2. Bölüm Başkanlığı Bölüm Başkanı Recep Türk, Ziraat Bankası Eskişehir Bölge Yöneticiliği Bölge Yöneticisi Canay Demirbel ile bankaların şube müdürleri katıldı. HM
 

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/buyumek-icin--yatirim-sart-112776.html