EL EMEĞİ BEBEKLER SERGİDE

Kategori: Güncel - Tarih: 20 Nisan 2019 18:26
EL EMEĞİ BEBEKLER SERGİDE

Kadın emeğinin ve yaratıcılığının gücünü ortaya koyan ‘Bir Bebek Hikâyesi’ sergiler dizisinin dördüncüsü Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in açılışını yaptığı sergiye çok sayıda sanatsever katıldı.

Başkan Büyükerşen’in öncülüğü ve destekleriyle hayata geçirilen proje kapsamında Bebek Yapım Sanatçısı Arzu Özer ve öğrencileri ürettikleri 2 bine yakın eseri sanatseverler  ile buluşturdu. Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda açılan sergiye Eskişehirliler ve kursiyerlerin aileleri katıldı.

HOCA’YA ARMAĞAN
Bir Bebek Hikayesi 4 sergisinin açılışında konuşan Sergi Küratörü Zafer Özer, “Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz sergimizi Yılmaz Büyükerşen’e armağan ediyoruz” dedi. Serginin açılışında konuşan eğitmen Arzu Özer ise, “Eskişehir’de gerçekleşen pek çok yenilikçi girişimde olduğu gibi bu projenin de fikir babası ve en büyük destekçisi Yılmaz Büyükerşen’dir. Bu yıl 4’üncüsünü düzenlediğimiz ‘Bir Bebek Hikayesi’ sergimizi açmış olmanın mutlu gururunu yaşıyorum” dedi.

KADINLARA OKUL OLDU
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “ESMEK bünyesinde Bebek Yapım Sanatçısı Arzu Özer’in eğitmenliğinde sürdürülen projeyi geleneksel ‘Bir Bebek Hikayesi 4’ sergisi ile taçlandırıyoruz. Her Ev Bir Atölye Projesi’nde bir öğretmen olarak başlattığı el yapımı karakteristik bebek üretimi, çok sayıda ev hanımı için bir okul oldu. Özellikle karikatür ve öykü kahramanı ürünler, olağanüstü bir bebek endüstrisine yol açmaya başladı” dedi. Sergi 19 Mayıs’a kadar görülebilecek. HM

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/el-emegi-bebekler-sergide-103796.html