Eskişehir’de ekmek zammına vatandaş tepkisi!

Kategori: Güncel - Tarih: 8 Haziran 2021 09:10
Eskişehir’de ekmek zammına vatandaş tepkisi!

Vatandaşlar Eskişehir’de uygulamaya konan 50 kuruşluk ekmek zammına tepki gösterdi. Ekmeğin çok tüketildiğini söyleyen Sıdıka Karpuz, “Günde 5 ekmek alsak, maaşı hangi bir yere yetireceğiz?” dedi.

Eskişehir’de 1.5 liradan satılan 200 gram ekmek, 230 gram olarak 2 liradan satılmaya başladı. Ekmeğe gelen 50 kuruşluk zam hakkında konuşan Eskişehirliler, zamlardan memnun olmadıklarını ve her şeye zam geldiğini ifade etti.

Süleyman Özipek

“Bizim aklımız ermez. Ekmeği alıyoruz, parasını veriyoruz. Bir ekmek bize iki gün gidiyor ama memnun değiliz böyle zamlardan. Çok bu zam. En çok yenen şey ekmek bizde. Parası çok olan her şeyi yerde, biz çoğunlukla ekmek yeriz. Çorbanın içine doğrar yeriz.”


Veysel Çulcu

“Ben emekli insanım. Aldığım 2 bin 80 lira. Ne diyeyim? Çok bu zam. Zorlar vatandaşı. Bence itiraz edilir ama kime itiraz edilecek, yok kimse. Bir ekmekle iş bitmiyor ki. Elektriği, suyu, kirası, pazarı var. Pazara girdiğinde 300 liradan aşağı çıkamıyorsun. Gelir gideri karşılamıyor.”

Merve Toker

“Bence bütün ekmekler gramajı ne olursa olsun 1 lira olması var. Alan var, alamayan var. Ekmek zamlanmamalı. Türkiye’de alım gücü çok düşük. Askıda ekmeklerin kalmadığını görüyoruz. Ekmeğin 1 lira olması gerektiğini düşünüyorum.”

Sıdıka Karpuz

“Pahalanmamasını istiyoruz. Hiç iyi olmadı bu zam. Keşke zam gelmeseydi. Bir ekmek nedir, 2 lira çok bence. Günde 5 ekmek alsak, maaşı hangi bir yere yetireceğiz? Kalabalık ailelere zor olacak. Ben günde 3, 4 tane alıyorum. Zammı geri alsınlar.”MELTEM KARAKAŞ KAYA
 

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/eskisehir-de-ekmek-zammina-vatandas-tepkisi--194722.html