Eskişehir’e gelecek

Kategori: Güncel - Tarih: 25 Mart 2022 09:13
Eskişehir’e gelecek

Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu 1 Nisan Cuma günü Eskişehir’e gelecek. Eskişehirspor yönetimi Bakan Kasapoğlu ile görüşecek. Randevuyu ise Ak Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan aldı. Yönetim, yapılması planlanan altyapı tesisi ve gidişatla ilgili Kasapoğlu ile fikir alışverişinde bulunacak.

“Randevumuz var görüşeceğiz”

Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Eskişehir’e geleceğini doğrulayan Eskişehirspor Başkanvekili Erkan Koca, “Bakanımız ile bir araya geleceğiz. Randevuyu Ak Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan aldı. Kendisine de teşekkür ederiz. Bakanımız ile Eskişehirspor’un gidişatını konuşup fikir alışverişinde bulunacağız. Ayrıca yıkılan ve yapılmayan altyapı tesisi konusunda da görüşeceğiz” ifadelerini kullandı. Mevcut tesisleri de gezecek Bakan Kasapoğlu’nun yapacağı ziyarette Eskişehir’deki spor tesislerini gezip, tesislerle ilgili gerekli kişilerde n bilgi alacağı da belirtildi.


Eskişehir’e TOHM tesisi müjdesi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun ziyaretinin ana sebeplerinden birinin Sazova Vali Sami Sönmez Spor Kompleksi yanına inşa edilmesi planlanan olimpik kamp eğitim merkezlerinin yeni versiyonu olarak planlanan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri
(TOHM) olduğu öğrenildi. Bakan Kasapoğlu’nun bu proje ile ilgili incelemelerde bulunacağı gelen bilgiler arasında.


Çalışkan duyurmuştu

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 16 Şubat’ta AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan'ı makamında kabul etmişti. Çalışkan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Bakan Kasapoğlu ile Eskişehir'de devam eden ve planlanan projelere ilişkin istişarelerde bulunduklarını belirterek, “Davetimizi memnuniyetle karşılayan değerli Bakanımızı inşallah şehrimizde de ağırlayacağız" demişti. Bu ziyaretin Bakanlıktan net bilgi gelmese de 1 Nisan’da olacağı öğrenildi.
 

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/eskisehir-e-gelecek-211641.html