ESO’dan İngiltere hamlesi

Kategori: Güncel - Tarih: 9 Temmuz 2019 15:55
ESO’dan İngiltere hamlesi

ESO üyeleri Ulusal Rekabetçiliğin Desteklenmesi (URGE) projesi kapsamında ‘Yapıda Kalite Londra’ zirvesine katıldı. ESO Başkanı Kesikbaş, “Eskişehir’de üreten firmalarımız burada önemli iş bağlantıları kurdu” dedi.


Ticaret Bakanlığının destekleriyle Eskişehir Sanayi Odası (ESO) koordinatörlüğünde gerçekleşen Uluslararası Rekabetçiliğin Desteklenmesi (URGE) projesi kapsamında şehrin ileri gelen sanayicileri İngiltere’de önemli iş bağlantıları kurdu. İngiltere’de gerçekleştirilen görüşmelerde Eskişehir Yapı Malzemeleri Sektörünün temsilcileri önemli adımlar attı. Kılıçoğlu Kiremit, KYK Yapı Kimyasalları, Radim Radyatör, Eskişehir Seramik, Gamay Mobilya İnşaat, Life Seramik, Altınaylar Yapı, Eseren Yapı firmalarının katılımı ile gerçekleştirilen ikili iş görüşmeleri etkinliği, İngiltere merkezli alıcı firmalar tarafından da yoğun ilgi gördü.
EN GÜÇLÜ PAZAR
ESO’nun ‘İngiltere Yapı Sektörü Haftası’ kapsamında, ‘Yapıda Kalite Londra’ zirvesinde gerçekleştirdiği organizasyonda Eskişehirli üreticilerin yer aldığını açıklayan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Daha önce gündeme getirdiğimiz Eskişehir için ihracat seferberliğine dünyanın en zor ama en güçlü pazarlarından biri olan İngiltere’den başladık. Eskişehir’de üreten firmalarımız burada önemli iş bağlantıları kurdu. Londra’da bulunan Excel Sergi ve Fuar Merkezinde, ESO Üyeleri ikili iş görüşmeleri ile ürünlerini tanıtma fırsatı buldu” dedi.
ESKİŞEHİR DE TANITILDI
Oda üyelerinin, İngiltere’nin önemli firmaları ile bir araya geldiğini hatırlatan ESO Başkanı Kesikbaş, “Görüşmenin en önemli ya da ilgi çekici noktası İngiltere’nin Yapı Malzemeleri Sektörünün devleri ile firmalarımız bir araya geldi. Örneğin yıllık yaklaşık 7 milyar Pound cirosu, 29 bin çalışanı bulunan Travis Perkinsle firmalarımız yeni iş bağlantılarını değerlendirdi. Ayrıca İngiltere Ticaret Müşavir Yardımcımız Ahmet Enes Tekcan da üyelerimiz ile bir araya geldi” diye konuştu. ESO üyelerinin İngiltere’de 24 farklı firmanın temsilcileri ile 70’e yakın iş görüşmesi yaptığını kaydeden Kesikbaş, “Daha önceden davet edilen firmaların yanı sıra düzenlenen bu etkinlikten de ayrı bir stantta Eskişehir’in tanıtımı yapıldı ve etkinliğe katılanların görüşmelere daveti sağlandı” dedi.
ESO’nun yurtdışı ve ihracat çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğinin altını çizen Kesikbaş, “İhracattan başka şansımız yok. Şehrimizin sanayisini ihracat ile geliştireceğiz” diye ekledi. HM
 

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/eso-dan-ingiltere-hamlesi-105493.html