FIFA’daki sorunu para vermeden çözdük!

Kategori: Güncel - Tarih: 27 Nisan 2022 08:48
FIFA’daki sorunu para vermeden çözdük!

Eskişehirspor’da Kulüp Başkanı Mehmet Şimşek, ES TV’de Murat Dağtekin’e yaptığı açıklamada, FIFA’daki dosya mahkeme masraflarını para ödemeden çözdüklerini ifade etti. FIFA’ya olan parayı TFF ödedi.

Kulübün anahtarını veririz
Düzenlenen iftarda ES TV mikrofonlarına konuşan Şimşek, “Çok güzel bir ortamda birlikteyiz. Taraftarımıza çok teşekkür ediyorum. Biz son damlamıza kadar çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Biz koltuk sevdalısı değiliz. Transferi açabilecek, kulübe maddi anlamda destek sağlayacak kişilere kulübün anahtarını veririz. Ancak başka işler için kulübe talip olanların karşısında dururum” dedi.
 
Kimseye duyurmadan hallettik
FIFA’ya parantez açan Şimşek, “Biz bu akşam FIFA’dan önemli bir iş başardık. FIFA bize dedi ki; “-3 ve -6 puan ve küme düşürme cezanız var. Sizi şikayet edenlerin mahkeme masraflarını ödeyeceksiniz. Toplam 12 futbolcunun 157 bin İsviçre frangı ödeyeceksiniz” dedi. Biz bunu para vermeden çözdük. Kimseye duyurmadan hallettik. Akşam saat 5’te bu işi başardık” ifadelerini kullandı.
 
 Siyasilerimiz sözler veriyor
 Şimşek ayrıca, “Yeni bir yasa çıktı. Biz yasadan da korkmuyoruz. Biz Eskişehirsporluyuz. Alnımız ak, başımız dik bir şekilde kulübümüzü yönettik. Kaynak arayışlarımız sürüyor. Siyasilerimiz geliyor bizlere bazı sözler veriyorlar. Bazıları gelişmekte ve olma durumuna geldi. Yıkılan tesislerin daha güzeli yapılacak. Yeter ki birlik ve beraberlik olsun. Taraftarımız hakkını helal etsin onları bu sezon üzdük. Ama içleri rahat olsun kulübün ne parasını elledik ne de ellettik” dedi.
 
FIFA konusunu detaylı açıkladı
Başkan Mehmet Şimşek dün yaptığı paylaşım sonrası gazetemize detaylı açıklama yaptı. Şimşek, “Yabancı futbolculara olan dosya masrafları 147 bin 500 İsviçre Frangıydı. FIFA bu rakamların 30 gün içerisinde ödenmesini, yoksa önce -3, sonra -6, en son ise küme düşürme cezasını uygulayacaklarını mail olarak kulübümüze iletti. Bir takım görüşmelerimiz oldu ve bu rakamı Türkiye Futbol Federasyonu yatırdı. FIFA’dan gelebilecek -3, -6 ve küme düşürme cezasının önüne geçmiş olduk. Ama yanlış anlaşılma olmasın önümüzdeki sezon için Ulusal Kulüp Lisansı alabilmek adına imza toplanması gerekiyor. FIFA kısmı ayrı TFF kısmı ayrı yani. Biz FIFA’dan gelebilecek tehlikeleri önlemiş
oldu. TFF kanadı devam ediyor. Biliyorsunuz FIFA altyapımıza transfer yasağı koymuştu. Bu sanıyorum dünya futbolunda bir ilk. Bu cezayı bize FIFA verdi TFF’de onayladı. Yabancı futbolcu dosya masrafları da bizi sıkıştıran bir olaydı. Çözüldü nihayet. Sırada diğer sorunlar var” ifadelerini kullandı.
 
 

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/fifa-daki-sorunu-para-vermeden-cozduk--212540.html