Gelecek Eskişehir’den geçecek

Kategori: Güncel - Tarih: 16 Mayıs 2022 14:29
 Gelecek Eskişehir’den geçecek

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi, düzenlediği atölye çalışmalarına devam ederken,“Biyoloji Mercek Altında” etkinliğine öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda bulunan Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evinin öğrencilere yönelik atölye çalışmaları devam ediyor.
Bu kapsamda Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi, Popular Science Türkiye ve Evrim Ağacı paydaşlığında gerçekleştirilen, “Biyoloji Mercek Altında” etkinliğinde öğrenciler farklı bir deneyim yaşadı.
Bilime ilgi duyan çocuklar düzenlenen atölyelerde, poster sunumlarında ve fotoğraf sergisinde eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşadılar.
Öğrencilerin bilim atölyesi deneyimine, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Nuray Akçasoyve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Didem Aydınmakina da eşlik etti.
Akçasoy, eğitime ve bilime her zaman destek olmaya devam edeceklerini belirtti.
Etkinliğe ayrıca Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Biyoloji Bölümü ile bilim gönüllüleri de katkı verdi.
Atölye sonunda öğrenciler, “Gelecek Eskişehir’den Geçecek” sloganı ile hizmet veren Bilim Deney Merkezi’ni Eskişehir’e kazandırdığı için Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ettiler.
 

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/gelecek-eskisehir-den-gececek-213002.html