GENEL KURUL BELİRSİZLİĞİ!

Kategori: Spor - Tarih: 5 Ekim 2019 18:57
GENEL KURUL BELİRSİZLİĞİ!

Es Es bugün Olağanüstü Seçimli Genel Kurula gidiyor. 14.00’te Anemon Otel’de yapılacak olan genel kurulda çoğunluğun sağlanıp sağlanamayacağı ve gündemde ismi olan isimlerin liste çıkarıp çıkaramayacağı belirsizliğini koruyor.

21 Eylül’de karar alındı
Eskişehirspor’da 30 Mayıs 2019’da göreve gelen Osman Taş başkanlığındaki yönetim, 3 Eylül tarihinde 8 imza toplayarak Genel Kurul kararı almıştı. Bu karardan sadece 24 saat sonra bu kez genel kurulun iptali için 8 yönetici imza vermiş ve alınan genel kurul kararı iptal edilmişti. Saha içi ve saha dışı başarısızlıklara rağmen ısrarla görevde kalmak Osman Taş, en sonunda 21 Eylül’de pes etti ve 6 Ekim’de (bugün) genel kurula gitme kararı aldı.
 
Camia sıcak bakmadı
Alınan genel kurul kararının ardından ilk olarak Adnan Sevim ve Hüseyin Dinç’in içinde yer aldığı yönetime talip olan ekip sahneye çıkmış ve iç tüzükte bazı değişiklikler yapılarak önlerinin açılmasını talep etmişti. Birçoğu kulübe üye dahi olmayan bu ekibe camia sıcak bakmadı. Ardından 31 Mart yerel seçimlerinde CHP Çifteler Belediye Başkan aday adayı olan Sebahattin Tetik, başkanlığa aday olduğunu belirtse de ciddiye alan olmadı.
 
Özeçoğlu isteniyor
Camia; herkesin kabul edebileceği, şehirdeki güç birliklerini bir noktada buluşturabilecek ismin aday olmasını istiyordu. Taraftarlar Sinan Özeçoğlu’nda hem fikir oldu. Hafta içi sosyal medyada sesini duyurmak için düğmeye basan taraftar, #ÇareSinanÖzeçoğlu etiketiyle 80 bini aşkın mesaj paylaşarak Türkiye gündemine oturmuştu. Ayrıca şehrin her yeri de bu pankartla donatılmıştı. Ancak Özeçoğlu’nun adaylığa henüz sıcak bakmadığı biliniyor.
 

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/genel-kurul-belirsizligi--109847.html