Genelge Hemen Uygulanmalı

Kategori: Güncel - Tarih: 4 Mayıs 2021 15:00
Genelge Hemen Uygulanmalı

Yayınlanan market genelgesi kararını olumlu bulduklarını söyleyen İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Mehmet Ektaş, “Genelgeyi çıkaranlara teşekkür ediyoruz. Ancak, genelgenin hemen değil de 7 Mayıs Cuma gününden uygulanmasına yönelik karara karşı eleştirimizi de altını çizerek belirtiyoruz” dedi.

Market genelgesi hakkında açıklama yapan İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Mehmet Ektaş, çıkan kararın olumlu olduğunu belirterek, uygulamanın 7 Mayıs Cuma günü başlayacak olmasını eleştirdi. Pandemi döneminde küçük esnafın dükkânının kapalı olduğunu hatırlatan Ektaş, “Muhalefet partileri halkın avukatıdır. Halkın sorunlarını, ürettikleri çözüm öneriyle birlikte gündeme getirirler, halk adına iktidar sahiplerinden icraat ve hizmet talep ederler. Ülkemizin birçok büyük ve milli sorununda olduğu gibi pandemi döneminde de, sürecin yönetilmesi ve alınması gereken önlemler konusunda yapıcı önerilerde bulunduk. Önerilerimizin büyük kısmı yok sayıldı. Doğrudan destek, stopaj, işten çıkarmaların yasaklanması, zincir marketlere sınırlama gibi önerilerimizin ise kısmen ve geç de olsa uygulamaya konulması, ortak akıl ve el birliğiyle Ülke Yönetiminin millete faydalarını ortaya çıkarmıştır” diye konuştu.
Memleket Masası Çağrısı
Meral Akşener’in ‘Memleket Masası’ çağrısını da hatırlatan Ektaş, “Sayın Cumhurbaşkanı, etrafını kalın duvarlarla örmüş saray bürokrasisini aşmalı, mecliste grubu bulunan ve geleceğini Türk milletiyle birlikte gören Muhalefet partilerini Memleket Masası etrafında toplayarak çözümleri birlikte üretmelidir” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/genelge-hemen-uygulanmali-193138.html