Ötekileştirmedik!

Kategori: Güncel - Tarih: 12 Mayıs 2022 09:29
Ötekileştirmedik!

Pazar günü gerçekleşecek olan Esnaf Odalar Birliği seçimleri öncesi Birlik Başkanı Ekrem Birsen değerlendirmelerde bulundu. Birsen, karsı adayın bir takım algılarla adaylığını güçlendirmeye çalıştığını öne sürerek, “Biz bugüne kadar kimseyi ötekileştirmedik, hep kucakladık” dedi.

Birliğe kazandırılan projelerle ilgili Adnan Karamanlı’yı eleştiren Birsen, “Biz bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetleri genel kurula katılacak olan 260 delegemize anlattık. Yaptığımız hizmetler ortada. Yapılan hizmetleri, iste karsı tarafta aday olan arkadaşımızın, ben yaptım falan demesi de abesle istigaldir. Adnan Karamanlı bir yıldan az bir süreyle 2018’de yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Yerel seçimlerde bir takım kendi çevresinde yasamış olduğu sorunlardan dolayı Birliğimizden kendi isteğiyle istifa etmiştir. EMKO’da birliğimize kazandırmış olduğumuz projelerimizde dükkanlarla ilgili iste buraları ben yaptım, buralar benim imkanlarımla birliğe kazandırıldı demesi abesle istigaldir. Burada o dönemde Tornacılar Oto Tamirciler Odasının ihale döneminde Hayrettin Esen arkadaşımız yönetim kurulu üyesiydi. Kendisi müteahhit çağırarak burada açık usul tüm yönetim kurulumuzun huzurunda pazarlığını yaparak oranın ihalesini gerçekleştirdik ve 2020 yılında da dükkanlarımızı teslim aldık. Dolayısıyla birliğimize bir gelir kazandırmış olduk. O dönemki yönetim kurulu arkadaşlarımızın ve bizim gayretlerimizle yapılan çalışmamızdır” ifadelerini kullandı.
 
ALGI YARATILIYOR
Birsen, ayrıca Esnaf Odalar Birliği’nde birlik ve beraberliğin sağlanamadığı yönündeki sözlere de yanıt verdi. Birsen, “Bizim hesap verebileceğimiz tek yer Esnaf Odaları Birliğimize bağlı Başkanlarımız ve onların yönetim kurulu üyeleridir. Biz bugüne kadar hiç kimseyi ötekileştirmedik, hep kucakladık. Kucaklayamadı, birliği ve beraberliği sağlayamadı falan deniyor. Bir takım algılarla adaylığını güçlendirmeye çalışıyor. Ben bu hareketlerin doğru olmadığını, dolayısıyla bizim tek güvencemizin Esnaf Odaları Birliğine bağlı oda başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimiz olduğunu altını çizmek istiyorum” dedi
 

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/otekilestirmedik--212875.html