Parklarda Ramazan coşkusu

Kategori: Güncel - Tarih: 5 Temmuz 2015 15:58
Parklarda Ramazan coşkusu

Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan’da Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı ile Kentpark'ta düzenlediği “Park Buluşmaları”nda Eskişehir'in tanınmış sanatçıları Mithat Körler ve Ali Rıza Saltık verdikleri konserler ile vatandaşları coşturdu.

 

 

Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği, Park Buluşmaları konserlerine Eskişehirliler büyük ilgi gösterdi. Eskişehir'in tanınmış sanatçıları Mithat Körler ve Ali Rıza Saltık şarkılarıyla dinleyicilerine müzik dolu bir akşam yaşattı. Kentpark ile Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’ndaki etkinliklerde çocuklar da unutulmadı. Konser öncesi düzenlenen yarışmayla çocuklar, eğlenceli dakikalar yaşadı. Yarışma sonrası bir çocuk bisiklet kazandı.

MÜZİK VE EĞLENCE DOLU

Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda sahne alan Ali Rıza Saltık güçlü ses ve yorumuyla Eskişehirlilere keyifli bir akşam yaşattı. Türk Sanat Müziği’nin en güzel örneklerini seslendiren sanatçıya, dinleyiciler hep bir ağızdan eşlik ettiler. Konseri dinlemeye gelen Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Koro Şefi Ata Sevin ve koro sanatçılarını da Saltık’la beraber bazı eserleri seslendirdiler.

Bestelediği şarkılarıyla gönüllere taht kuran Mithat Körler ise Kent Park’ta sahne aldı. Körler, kendi bestelerinin yanı sıra sevilen popüler şarkıları da seslendirdi. Eskişehirliler, Mithat Körler’in muhteşem performansıyla gönüllerince eğlendiler. Konser sonrası Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen, sanatçı Mithat Körler’e Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen adına teşekkür ederek çiçek verdiler.(HM)

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/parklarda-ramazan-coskusu-20598.html-51230.html