Sevdamız aynı

Kategori: Güncel - Tarih: 3 Ekim 2019 16:56
Sevdamız aynı

İzmir temasları kapsamında Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ı ziyaret eden Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Eskişehir ve İzmir halkı, güler yüzüyle, Atatürk ve Cumhuriyet sevdasıyla birbirine çok benziyor” dedi.

Ziyaretinde Başkan Ataç’a, Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Aydoğmuş ve Tepebaşı Belediye Meclis Üyesi Hatice Canan Adlım da eşlik etti. Ataç ve beraberindekileri Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ağırladı. Başkan Tugay, “Hepimize örnek olacak çalışmalara ev sahipliği yapan Tepebaşı Belediyemiz ile birlikte yoğun olarak iş birliği içinde olacağız” dedi.
KARŞIYAKA’YI GEZDİLER
Başkan Ataç da, “Eskişehir ve İzmir halkı, güler yüzüyle, Atatürk ve Cumhuriyet sevdasıyla birbirine çok benziyor. İzmirli yurttaşlarımıza sevgi ve selamlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı. Başkan Tugay ve Ataç, Karşıyaka’da bulunan tarihi ve turistik yerleri gezdi. Tugay tarafından Başkan Ataç’a belediye çalışmaları hakkında bilgiler de verildi. Ziyaret, Ataç’ın Tugay’a “Eskişehir: Kökleri Derinde Yepyeni Bir Şehir” adlı kitabı, Tugay’ın da Ataç’a plaket vermesiyle sona erdi.
HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞTU
Daha sonra Başkan Ataç ve beraberindekiler, İzmir’de yer alan Eskişehirliler Derneği (ESDER) ve Anadolu Kültürünü Sevenler Vakfı’nı (AKSEV) da ziyaret etti. Başkan Ataç, ESDER Başkanı Bülent Akbörü ve AKSEV Başkanı Yaşar Özcan tarafından karşılandı. Dernek başkanları ve üyeleriyle bir süre sohbet ettikten sonra konuşma yapan Başkan Ataç, hemşehrileriyle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gösterdikleri misafirperverlikten ötürü dernek yöneticilerine ve üyelerine teşekkür etti. HM
 

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/sevdamiz-ayni-109697.html