ŞİDDETE İNDİRİM YOK!

Kategori: Güncel - Tarih: 22 Kasım 2019 19:15
ŞİDDETE İNDİRİM YOK!

Dizi oyuncusu Şeyma Korkmaz’ın ablası Tuba Korkmaz’ı bıçakla yaralayan eski sevgilisi Fatih S. hakkında mahkeme örnek sayılabilecek nitelikte bir karar vererek, şahsı 14 yıl hapse mahkum etti.

Eskişehir’de Vişnelik Mahallesi Park Sokakta, 17 Haziran Cuma günü meydana gelen olayda, sabah işe gitmek üzere servis bekleyen Tuba Korkmaz, olaydan iki ay önce ayrıldığı eski erkek arkadaşı Fatih S. tarafından saldırıya uğramıştı. Olayın ardından adliyeye sevk edilen Fatih S, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.
7 SAYFA SAVUNMA
Savcı, Tuba Korkmaz’ı ağır yaralayan Fatih S’nin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi ancak olayın teşebbüs aşamasında kalmasından dolayı 13 yıldan 20 yıla kadar cezalandırılmasını talep etti. Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde son kez hakim karşısına çıkan sanık Fatih S, mahkemeye 7 sayfalık yazılı savunma sundu. Görülen son duruşmada kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Fatih S’yi ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 14 yıl hapse mahkum ederken, cezada herhangi bir iyi hal ya da indirim uygulamadı.
TATMİN EDİCİ
Verilen kararı bir program için geldiği Denizli’de değerlendiren Korkmaz’ın avukatı Merve Türkmen Kaplan, Fatih S’nin 14 yıl hapse mahkum edildiğini ve kararın Yargıtay tarafından itirazlara rağmen onaylandığını ifade etti. Kararın vicdanları her ne kadar rahatlatmasa da, tatmin edici bir karar olduğunu vurgulayan Kaplan şunları söyledi: “Şu şekilde nitelendirebiliriz, tabi benim müvekkilim şans eseri şu an hayattadır. Bunu emsal karar olarak da nitelendirebiliriz. Sanık aleyhinde 14 yıl hapis cezası verilmiştir. Dolayısıyla üst sınırına yakın bir ceza olma hasebiyle ve yine sanık lehine hiçbir indirimin uygulanmaması açısından da aslında biraz daha ülkemiz genelinden değerlendirildiğinde vicdanları her ne kadar rahatlatmasa da, tatmin edici bir karar olduğunu söyleyebiliriz.” İHA
 

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/siddete-indirim-yok--113315.html