Taraftarı özlediler

Kategori: Spor - Tarih: 27 Mart 2020 17:41
Taraftarı özlediler

Eskişehirspor’da Teknik Direktörü Mustafa Özer, ESGROUP Spor Servisi’ne konuştu. Özer, futbolcuların sağlıklı bir ortamda taraftarlarıyla buluşacağı günü sabırsızlıkla beklediğini söyledi.


 
Önemli olan sağlık
Özer, devam eden Koronavirüs nedeniyle, bu sezon dünya da sporun bittiğini belirtti. Ülkemize virüsün geç geldiğini ve sürecin her geçen gün artarak devam ettiğini sözlerine ekleyen teknik adam, “Önemli olan insan sağlığı. Ülke olarak gerekli tedbirler alınıyor fakat, bu şartlarda önümüzdeki birkaç ay spor müsabakaların yapılması imkansız” diye konuştu.
 
Evde kal çağrısı yaptı
Eskişehirspor taraftarlarının bu sürçe arma ve renkleri özlediğini ve liglerin başlamasını sabırsızlıkla beklediğini söyleyen Özer, Siyah-Kırmızılı camiaya ‘Evde Kal’ çağrısı yaparak, herkes gibi Siyah kırmızılı futbolcuların da sağlıklı bir ortamda taraftarlarıyla buluşacağı günü sabırsızlıkla beklediğini söyledi.
Bu sezon spor bitmiştir
Özer, “Şu anda ülkemizde futbolcuların genel performansı yüzde 10 seviyelerinde. Evde yapılan spor profesyonel sporcu için ne kadar faydalı olabilir. Lig takvimi açıklansa bile takımların form tutması en az 4 hafta sürer. Bu şartlarda görünen o ki, spor müsabakalarının oynanması zor. Dünya da bu sezon spor bitmiştir” dedi.
 

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/taraftari-ozlediler-132395.html