TURİZM HEDEFİ ÇEŞİTLENDİRME

Kategori: Güncel - Tarih: 18 Haziran 2019 19:07
TURİZM HEDEFİ ÇEŞİTLENDİRME

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) tarafından düzenlenen ağ kurma kokteylinde, ülkemizin önde gelen toplantı turizmi (MICE) acenteleri Eskişehirli turizmcilerle bir araya geldi, iş birliği fırsatları değerlendirildi.

ETO, kongre turizmine ilişkin altyapının tamamlanmasının ardından işletme çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda Eskişehir’de bir ağ kurma etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte Eskişehirli konaklama, ulaştırma, organizasyon, acente ve rehberlik hizmeti sunan işletmeciler, ETO’nun konuğu olarak Eskişehir’e gelen MICE acentesi yöneticileriyle bir araya geldi.
DEĞER KATACAK
Konuk acente yöneticilerinin Eskişehir Fuar Kongre Merkezi bünyesinde bulunan Vehbi Koç Kongre Merkezi ve ETO-TÜYAP Fuar Merkezi’ni gezmesinin ardından başlayan kokteylde ETO Başkanı Metin Güler de bir konuşma yaptı. Tüm misafirlere hoş geldiniz diyen Güler, “Eskişehir sahip olduğu imkanlarla artık bir turizm kenti. Ancak kentimizin yeni hedefi turizmde çeşitlendirme olmalıdır. Bu nedenle Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’ni hizmete soktuk. Amacımız yerel gücümüzle, toplantı turizmi acentelerimizin tecrübesini bir araya getirerek kentimiz için değer yaratmak” şeklinde konuştu.
Turizmcilerden iş birliği
Başkan Güler’in konuşmasının ardından gerçekleştirilen ağ kurma kokteylinde Eskişehirli turizmcilerle MICE acenteleri bir araya gelerek iş birliği fırsatlarını değerlendirdi. 100’ü aşkın turizmcinin katıldığı etkinlikte, Eskişehir’de toplantı turizminde işbirliğine ilişkin ilk adımlar atıldı. HM

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/turizm-hedefi-cesitlendirme-105019.html