ÜRETEN ELLER ÇOK SEVİLDİ

Kategori: Güncel - Tarih: 26 Temmuz 2019 19:51
ÜRETEN ELLER ÇOK SEVİLDİ

Tepebaşı Belediyesi tarafından her cumartesi Batıkent Mahallesinde hizmet veren Kadın Üretici Ürün Satış Noktası, Eskişehirliler tarafından çok sevildi.

Tepebaşı Belediyesi, hayata geçirdiği proje ve çalışmalar ile üretici kadınlara destek olmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Kadın Üretici Ürün Satış Noktası, Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Batıkent Belde Evi bahçesinde hazırlanan alanda hizmete açılmıştı.
EL EMEĞİ
Satış noktasında, kırsal mahalle sakini kadınların ürettikleri hamur işi, salça, turşu, reçel, kurutulmuş sebzeler, makarna, mantı, tarhana, tatlı, ev yemekleri, meyve, sebze, el işi, çeyizlik ve örgü gibi ürünler satışa sunuluyor. Kızılinler, Çukurhisar, Çalkara, Satılmışoğlu, Keskin, Cumhuriyet, Sakintepe, Yukarısöğütönü, Uludere, Uluönder ve Ertuğrulgazi mahallelerinde ikamet eden 30 kadının el emeği ve tamamen doğal olan ürünler, her cumartesi günü sabah saat 10.00’dan itibaren tüm gün boyunca Batıkent Belde Evi bahçesinde Eskişehirlilerle buluşmaya devam ediyor.
HEPSİ DOĞAL
Vatandaşlar, verilen hizmetten çok memnun olduklarını dile getirerek, “Kadın Üretici Ürün Satış Noktası bizlere el emeği doğal ürünlere ulaşmamıza çok yardımcı oldu. Proje olarak da tüm Türkiye’ye örnek olması gerekiyor. Keşke Eskişehir’in her noktasında hatta Türkiye’nin her noktasında bu proje hayata geçirilmiş olsa. Bizlere böyle bir imkanı sağladığı için başta Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’a ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” dediler. HM
 

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/ureten-eller-cok-sevildi-106540.html