ÜRETEN NESİL YETİŞTİRECEĞİZ

Kategori: Güncel - Tarih: 10 Ocak 2020 16:56
ÜRETEN NESİL YETİŞTİRECEĞİZ

‘Robotik Kodlama ve Tasarım Etkinlikleri’ iş birliğinin imza protokol töreninde buluşan Vali Özdemir Çakacak, “Öğrencilerimizi üreten nesiller olmaya dönük, sistematik düşünen bireyler olarak yetiştirmenin ülkemizin kalkınması için önemli olduğunu hepimiz biliyoruz” dedi.


Robotik kodlama ve tasarım çalışmalarının yerelde yaygınlaşması amacıyla, Eskişehir Valiliğinin koordinasyonunda 26 Mart’ta eş zamanlı olarak yarışma ve sergi çalışmaları yapılması planlanıyor. Bu kapsamda; Eskişehir Valiliği, AFAD Yönetim Başkanlığı, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, TÜLOMSAŞ, TEI, HAVELSAN, Eskişehir Sanayi Odası başta olmak üzere firma temsilcileri tarafından Robotik Kodlama ve Tasarım Etkinlikleri ile ilgili olarak iş birliği protokolü imzalandı.
ÖNEMLİ BİLEŞEN
Valilik Makam Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Vali Özdemir Çakacak, “Robotik kodlama ve tasarım, eğitimde çocukların ve gençlerin mekaniği ve programlamayı birleştirdiği bir alandır. Diğer yandan sanayi işletmelerimizde ise sürdürülebilir üretim ve insan kaynakları süreçlerinin önemli bir bileşenidir. Öğrencilerimizi üreten nesiller olmaya dönük, sistematik düşünen, problem çözebilen, olaylar arasındaki ilişkiyi görebilen bireyler olarak yetiştirmenin ülkemizin kalkınması için önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. 26 Mart’ta düzenleyeceğimiz Eskişehir Robotik Kodlama ve Tasarım Etkinlikleri kapsamında eş zamanlı olarak ortaokul ve liseler düzeyinde 3 farklı yarışma düzenlenecektir. İş birliği kapsamında bu protokole imza atacak olan kurum kuruluş ve şirketlerimizin sağlayacağı destekler ile robotik kodlama materyalleri alınacak ve bu materyaller 27 Ocak tarihinde başlayacak olan eğitimlerde kullanılacaktır. Söz konusu eğitimler 4 grup halinde gerçekleştirilecek olup 96 öğretmenimize Robotik Kodlama Eğitmeni sertifikası verilecektir” ifadelerine yer verdi.
PAYDAŞLAR KATILDI
Vali Çakacak’ın konuşmasının ardından iş birliği protokolü taraflarca imza altına alınarak resmiyete kavuşturuldu. Düzenlenen imza törenine Vali Özdemir Çakacak, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, A.Ü. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş Koparal, Vali Yardımcısı Akın Ağca, TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı, ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ve diğer paydaşların temsilcileri katıldı. İHA
 

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/ureten-nesil-yetistirecegiz-116816.html