VATANDAŞ PERİŞAN

Kategori: Güncel - Tarih: 18 Kasım 2020 19:49
VATANDAŞ PERİŞAN

Taşbaşı Çarşısı’nda iş yerlerini ziyaret eden CHP Milletvekili Utku Çakırözer, “Ekonomideki kötü gidişatın halka yıkmaya çalışanlar Taşbaşı esnafını, halkı dinlesinler. Vatandaş perişan, esnaf perişan” dedi.


Ekonomideki durgunluk ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında esnafın yaşadığı sorunları dinleyen CHP Milletvekili Çakırözer, ziyaretlerinde ekonomideki kötü gidişat karşısında partisinin çözüm önerilerini aktardı.
5 LİRALIK SATIYORUZ
Çarşı esnafı yurttaşın alım gücü kalmadığı için satış yapamadığını dile getirirken, “Yıllardır bu çarşıda satış yapıyoruz. Bu dönemde gelirlerimiz yüzde 20’lere kadar düştü. Çünkü vatandaşın alım gücü yok. Önceden 10 liraya sattığımız bir havluyu şimdi 5 liradan zor satıyoruz” dedi. Çarşıdaki tüccarlar ise kurdaki dalgalanmanın kendilerini etkilediğini, fiyatlarda sürekli değişikliğe gittiklerini dile getirirken, “Fiyatlarda sürekli değişiklik yapmak zorunda kalıyoruz. Bir ürünü daha önce sattığımız fiyata satamıyoruz” diye konuştu.
ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ
Çakırözer ise ziyaretlerinde, “Ülkeyi yönetenler kamu özel iş birliği adı altında ülke kaynaklarını beşli çeteye peşkeş çektiler. O döviz garantileriyle Eskişehir’de esnafımıza, tüccarımıza kaynak aktarabilir, borçlarını silebilirdik. Emekçilerimiz ücretsiz izne gönderilmez, günlük 39 liraya muhtaç edilmezdi” dedi. Çakırözer, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘gerekirse acı reçeteyi uygularız’ sözlerini de hatırlatarak, “Esnaf perişan, vatandaşın alım gücü düşmüş. Ülkeyi yönetenler acı reçete diyor. Gelsinler Taşbaşı Çarşısı’na acı reçeteyi görsünler. İnsanlarımızı bir havluya 10 lira veremeyecek hale getirdiler. Vatandaş perişan, esnaf perişan halde daha neyin acı reçetesi?” ifadelerini kullandı. HM
 

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/vatandas-perisan-185128.html