YABANCI DİLİ SEVDİRİYOR

Kategori: Güncel - Tarih: 20 Kasım 2019 18:26
YABANCI DİLİ SEVDİRİYOR

Mehmet Gedik Ortaokulunda 7 yıldır görev yapan İngilizce öğretmeni Selda Kul Baştürk, geliştirdiği Erasmus+ ve eTwinning projeleriyle öğrencilerinin farklı yabancı dillerle etkileşim içinde olmasını sağlıyor.

Eğlenceli ve etkin şekilde yabancı dil öğretmek için ‘eğitimde mobil uygulamalar’, ‘code.org’ ile ‘kodlama’ kurslarına da katılan Baştürk, derslerinde kitap dışında web ve mobil uygulamalar gibi farklı materyalleri kullanıyor.
MOBİL DESTEK
Baştürk, geçen eğitim öğretim yılında yürüttüğü 5 eTwinning projesiyle ‘kalite etiketi’ kazandığını söyledi. Öğrencilerinin projelere dahil olmasının, yabancı dil konusunda etkileşimli çalışmalarını sağladığını belirten Baştürk, şöyle devam etti: “Derslerde farklı web araçlarını kullanarak öğrencilerin kağıt, kalem, kitap ve defter dışında çeşitli eğitim materyalleriyle tanışmasını sağlıyorum. Mobil uygulama kullanmalarını da destekliyorum. Yabancı dil eğitimine farklı materyaller kullanarak öğrenimde çeşitliliği artırıyorum. Öğrencilerin farklı dillere ilgilerinin arttığını fark ettim. 'Teach Me Your Languange' adını verdiğimiz projeyle de İngilizce dışında Sırpça, Arapça, Portekizce, İspanyolca ve İtalyancada basit selamlaşma kalıplarını öğrenmelerini sağladık.”
TEMSİL EDECEK
Baştürk, Milli Eğitim Bakanlığının Türkiye genelinde eğitimde farklılık oluşturarak başarılı çalışmalara imza atan öğretmenler arasında kendisine yer vermesinden duyduğu mutluluğu getirdi. Başkentte, pazar günü Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek etkinliklere katılacağını anlatan Baştürk, “24 Kasım’da Eskişehir’i ve okulumu Ankara’da temsil edecek olmam gurur verici” dedi. AA
 

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/yabanci-dili-sevdiriyor-113139.html