Yaz Kur’An Kursu Öğrencilerine Trafik Eğitimi

Kategori: Güncel - Tarih: 25 Temmuz 2019 11:25
Yaz Kur’An Kursu Öğrencilerine Trafik Eğitimi

Yaz Kur'an Kursu Öğrencilerine Trafik Eğitimi

Kütahya’nın Emet Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Yaz Kur’an Kursları’na giden öğrencilere trafik eğitim semineri verildi.
Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği’nde görevli Polis Memurları tarafından emniyet kemeri kullanımının önemi, çocukların arka koltukta seyahat etmeleri, yazın yol ve sokaklarda oyun oynamamaları, karşıdan karşıya geçiş kuralları,servis ve araçlarda dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında bilgiler verildi.
Emet İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Yıldırım, müdürlük olarak okullarda öğrencilere bilgilendirme toplantıları yapıldığı gibi yaz aylarını okullarımızda Kur’an öğrenerek geçiren öğrencilerimize yönelik, ilçe Müftülüğü ile ortaklaşa olarak bilgilendirme semineri düzenlediklerini belirtti.
Müdür Yıldırım, "Çocuklarımızın güvenliği bizim için çok önemli ve görevlerimizin başında geliyor. Bu nedenle ilçemizdeki okullarda öğrencilerimize trafik, asayiş ve terör konuları başta olmak üzere güvenlikle ilgili bilgilendirme toplantıları düzenliyoruz. Yaptığımız toplantıda, konusunda uzman personellerimiz öğrencilere hem eğitim veriyor, hem de sorularını cevaplandırıyor. Bilgilendirici broşürler de dağıtarak öğrencilerimizi güvenlik konularında daha bilinçlenmesini sağlamaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın ilgisi bizleri memnun ediyor. Çocuklarımızın güvenliği için bu tür organizasyonlara devam edeceğiz “dedi.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/yaz-kur-an-kursu-ogrencilerine-trafik-egitimi-106434.html