Yoğun bakımda anlamlı sergi!

Kategori: Güncel - Tarih: 17 Mayıs 2022 16:13
Yoğun bakımda anlamlı sergi!
ESOGÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birgül Yelken küratörlüğünü üstlendiği sergi, Rektör Prof. Dr. Kemal Şenocak’ın katılımıyla açıldı. 

ŞİİR, RESİM VE FOTOĞRAFLAR

‘Küçük Eller Büyük Yürekler’ adlı sergide, Covid-19 salgınının zirve yaptığı dönemlerde ilkokul öğrencileri tarafından ailelerinin hazırladığı yemeklerle birlikte yoğun bakımda görevli sağlık personeline gönderilen mektuplar yer aldı. Milli Zafer İlkokulu öğrencileri tarafından gönderilen mektupların içeriğinde ise şiirler, resimler ve fotoğraflar yer alıyor.

PAYLAŞMAK İSTEDİK
“Pandeminin en başında tüm Türkiye’nin tam kapalı olduğu zamanda, bir sınıfın tüm velileri bize 3 ay boyunca yemek getirdi” diyen Milli Zafer İlkokulu 4-A Sınıf Öğretmeni Ebru Demirsoy, “Her yemeğin içinden de öğrencilerden bize yazılan mektuplar çıktı. Biz bu mektupların hepsini biriktirdik. Biz kendi yoğun bakımımızda bunları sergilemiştik. Şimdi bunları bütün Eskişehir ile paylaşmak istedik. Yaklaşık 50-60 tane çocuklarımızın yazdığı şiirler, çizdiği resimler var” ifadelerini kullandı.

ÇOK MUTLU OLDUK
Mektupları almaya başladıklarında başta çok şaşırdıklarını söyleyen Demirsoy, “Sonrasında gelen yemekten çok, ‘bugün ne yazmışlar acaba’ diye düşünmeye başladık. Çok mutlu olduk, çok güzel şeyler yazdılar. Bizi çok duygulandırdılar. O dönemde hastanelerde kendimizi çok yalnız hissediyorduk. Biz hiç evimize bile gidemediğimiz zamanlarda dışarıdan küçük mektupların gelmesi, hayatımıza kısa süreliğine de olsa bir renk katıyordu. Sıcacık bir yemek geliyordu ve içerisinden sıcacık mesajlar çıkıyordu. Şimdi de baktıkça o günleri hatırlıyorum. Bize o sıcaklığı şimdi de hissettiriyorlar” dedi.  

https://www.sonhaber.com.tr/haberprint/yogun-bakimda-anlamli-sergi--2-213043.html