HAFIZANIZA KAZINSIN!

Videoyu Aç HAFIZANIZA KAZINSIN!
A
a

30 büyükşehir ve Zonguldak’a giriş çıkışların yasaklanmasında Zonguldak’ta yer alan kömürlü termik santrallere dikkat çeken İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, “Zonguldak örneği, farkındalıklarımızın gelişmesinde yeni bir fotoğraf olarak hafızamıza kazınmıştı” dedi.


İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş yaptığı basın açıklamasında 30 büyükşehir dışında Zonguldak’a da giriş çıkışların yasaklanmasında kömürlü termik santrallerin ve maden ocaklarının etkili olduğunu söyleyerek, Eskişehir’e de yapılması planlanan termik santrale dikkat çekti. “Zonguldak örneği, ilimizdeki yaşamın da nasıl bir tehdit altında olduğunu göstermektedir” diyen Ektaş, “Zonguldak, kömür madeni ve kömürlü termik santral kentidir. Şehirde halen faaliyet gösteren 7 termik santral vardır. Termik santrallerin birer ölüm makinesi gibi çalıştığı, solunum yolu hastalıkları, akciğer başta olmak üzere çeşitli kanser tipleri ürettiği, bağışıklığı düşürdüğü bilinen gerçeklerdir. İşte, termik santrallerin neden olduğu bu hastalık ve sonuçlar, korona gibi salgın hastalıklardan en çok etkilenen, en büyük riskle karşı karşıya kalan dezavantajlı insan kümesini oluşturmaktadır. Zonguldak’ta 3 Nisan tarihine kadar rapor edilmiş koronavirüsü vaka sayısı 197 olurken 12 vatandaş ise hayatını kaybetmiştir. Düşük nüfusuna rağmen hem vaka sayısı hem de ölüm oranının yüksek olması, şehirde kurulu olan termik santrallerin ve yetersiz koşullarla işletilen kömür madenciliğinin sonucudur” şeklinde konuştu.
“ESKİŞEHİR, ZONGULDAK OLMASIN”
"Zonguldak örneği, İlimizdeki yaşamın da nasıl bir tehdit altında olduğunu göstermektedir" diyen Ektaş, "Zonguldak örneği, farkındalıklarımızın gelişmesinde yeni bir fotoğraf olarak hafızamıza kazınmıştır. Çabamız; doğa için, gelecek nesillerimiz için, yaşam içindir. Hep birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz, kömürlü termik santrale geçit vermeyeceğiz. Bu vesileyle, AK Parti milletvekillerimize, teşkilat yöneticilerimize ve AK Parti’ye gönül veren hemşerilerimize bir kez daha sesleniyor ve el uzatıyoruz. Gelin Eskişehir’in yaşam savaşı olan “Termik santrale hayır”  mücadelesinde yanımızda yerinizi alın, karşı duruşunuzu net olarak gösteri” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi