Hak ettiği cezayı alsın

Videoyu Aç Hak ettiği cezayı alsın
A
a

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Haydar Urfalı, Hızırbey İmam Hatip Ortaokulu müdürü tarafından darp edilen Öğretmen Mehmet Akkurt ile ilgili destek açıklaması yaptı. Yaşanan olaya tepki gösteren Urfalı, “Hak eden hak ettiği cezayı almalıdır” dedi.

Darp edilen öğretmen Mehmet Akkurt’un da yer aldığı açıklamada Şube Başkanı Haydar Urfalı olay gününü anlattı.
ŞİDDETLE KINIYORUZ
Urfalı, “Geçtiğimiz pazartesi günü Eskişehir’imizin büyük, önemli ve başarılı okullarından Hızırbey İmam Hatip Ortaokulu’nda Aziz Mahmut Hüdayi İmam Hatip Ortaokulu kadrosunda bulunan ancak kendi isteğiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Çocuk Evleri Sitesi’nde görevli olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni ve sendikamızın üyesi Mehmet Akkurt’un görevini yaparken yani Çocuk Evleri Sitesi’ne yeni gelen ve sorumluluğunda olan bir öğrencinin okula kayıt sürecinde öğretmenimizin hakarete ve şiddete uğraması ve darp edilmesiyle sonuçlanan bir olay meydana gelmiştir. Yaşanan bu şiddet ve darp olayının müsebbipleri ile şiddet ve darp olayına karışanları şiddetle kınıyoruz” dedi.
BASİTE İNDİRGENMEMELİ
Darp olayının hemen ardından öğretmenin emniyet birimlerine başvurarak şikayetçi olduğunu belirten Urfalı, “Olayla ilgili olarak sevk edildiği hastanede darp olayına bağlı olarak kendisine üç gün iş göremezlik raporu verilmiştir. Üzülerek görmekteyiz ki; öğretmenin yanında duruş sergilemeyi bir türlü beceremeyen, kurul toplantılarında öğretmenlere hakaret eden, mevzuat dışı uygulamalar yaparak öğretmene mobbing uygulamayı marifet sayan bazı kişi ve kurumlar tarafından yaşananlar basit ve adi bir olay görülmektedir. Bilakis, bir öğretmenimizin görevini yaparken görevinden dolayı şiddet görmesi ve darp edilmesi büyük ve önemli bir olaydır. Bu olayın basite indirgenmeden, üzeri örtülmeden, zamana bırakılmadan acilen ele alınmalı, incelenmeli, soruşturulmalı gerekli adli ve idari işlemler eksiksiz yapılmalı hak eden hak ettiği cezayı almalıdır. Bu konuda gerek İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze gerek Eskişehir Valiliğimize gerekse adli mercilerin gereğini yapacaklarına inanıyoruz” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi